Polska - Kazachstan: Zobacz sytuację w tabeli grupy E. Rywale nie odpuszczają

Krzysztof Sobczak
04.09.2017 23:01
Polska - Kazachstan
fot. PAP

Trzy punkty w dwóch meczach sprawiły, że reprezentacja Polski przed finiszem eliminacji MŚ 2018 ma tylko trzy "oczka" przewagi nad grupą pościgową - Danią i Czarnogórą. Ostatnie spotkania zostaną rozegrane w październiku.

Zagłosuj

Najlepszy polski piłkarz w meczu z Kazachstanem to:

Liczba głosów:

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Przed rozpoczęciem poniedziałkowych meczów biało-czerwoni przewodzili stawce z dorobkiem 16 punktów. Dania, po przekonującym zwycięstwie w Kopenhadze, miała 13 "oczek", podobnie jak Czarnogóra, która również skorzystała na wpadce podopiecznych Adama Nawałki.

Zobacz także

Status quo zostało zachowane, gdyż wszystkie trzy drużyny dopisały do swojego konta kolejne trzy punkty. Polska pokonała Kazachstan 3:0, Dania ograła na wyjeździe Armenię 4:1, a Czarnogóra skromnie 1:0 wygrała z Rumunią, pozbawiając tę drużynę szans na zajęcie choćby 2. miejsca.

Co ciekawe, Skandynawowie oraz Czarnogórcy mają dokładnie taki sam bilans bramkowy (18-7). Biało-czerwoni są w tym aspekcie najgorsi (18-11).

Na początku października poznamy ostateczny kształt grupy E i drużynę, która bezpośrednio awansuje na mundial w Rosji. Polska w kolejnym meczu zagra na wyjeździe z Armenią (5.10), a na zakończenie eliminacji podejmie Czarnogórę (8.10).

Sytuacja w grupie E:

RadioZET.pl/KS