Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Polska - Kazachstan: Pięciu polskich piłkarzy droższych niż cała reprezentacja rywali

04.09.2017 13:40
sport

Według serwisu transfermarkt, aż pięciu polskich piłkarzy jest wart więcej niż cała reprezentacja Kazachstanu. Jak jednak dobrze wiemy, pieniądze nie grają i swoją wyższość trzeba pokazać na boisku.

Robert Lewandowski fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta
Zagłosuj

Kto wygra mecz?

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Najdobitniej przekonali się o tym wicemistrzowie Europy Francuzi, którzy w niedzielę tylko zremisowali z Luksemburgiem 0:0. Wartość obu drużyn narodowych? 632 miliony euro oraz... 4,83 mln. Wszyscy powołani gracze "Trójkolorowych" na to spotkanie - nawet trzeci bramkarz Steve Mandanda (8 mln) - są warci więcej niż cała kadra małego kraju z Beneluksu!

Jedna trzecia to Lewandowski

Powołana przez selekcjonera Adama Nawałkę na mecze z Danią i Kazachstanem reprezentacja Polski wyceniania jest przez transfermarkt na 234,4 mln euro, z czego blisko 1/3 wartości stanowi Robert Lewandowski (80 mln). Za całą drużynę narodową Kazachstanu trzeba by zapłacić 15,3 miliona euro, czyli dokładnie... 15,3 razy mniej niż za biało-czerwonych.

Co więcej, nie tylko Lewandowski, ale też czterech jego kolegów jest wart więcej niż poniedziałkowy rywal podopiecznych Adama Nawałki: Piotr Zieliński (20 mln), Arkadiusz Milik (18 mln), Kamil Glik (18 mln) i Wojciech Szczęsny (17 mln). W kadrze brakuje obecnie Grzegorza Krychowiaka wycenianego na 25 mln euro.

Dla porównania, najcenniejszym piłkarzem Kazachstanu jest Bayurżan Islamchan (1,8 mln).

Oczywiście - to banał - pieniądze nie grają. Polacy bardzo boleśnie przekonali się o tym trzy dni temu, kiedy warta 164,6 mln euro Dania pokonała Polskę aż 4:0.

RadioZET.pl/Transfermarkt/KS

Oceń