Polska - Kazachstan: Było nerwowo, ale liczą się trzy punkty

04.09.2017 22:42

Reprezentacja Polski po wpadce w Kopenhadze wróciła na zwycięski szlak. Biało-czerwoni pokonali na Stadionie Narodowym Kazachstan 3:0 i utrzymali prowadzenie w tabeli grupy E. Do końca eliminacji MŚ 2018 pozostały dwie kolejki.

Polska - Kazachstan fot. PAP
Zagłosuj

Najlepszy polski piłkarz w meczu z Kazachstanem to:

Strzelanie już w 11. minucie rozpoczął powracający do wyjściowego składu Arkadiusz Milik, który wykorzystał przytomne zgranie Macieja Makuszewskiego. Dla skrzydłowego Lecha był to premierowy występ od pierwszej minuty.

Po zmianie stron zrobiło się nerwowo. Rywale zdobyli nawet gola, ale arbiter dopatrzył się pozycji spalonej jednego z gości. Potem ciśnienie naszym kibicom i piłkarzom podniósł sędzia, który nie uznał prawidłowo zdobytej bramki przez Lewandowskiego (więcej tutaj). Na szczęście minutę później żadnych wątpliwości nie pozostawił już Kamil Glik. Wynik w 86. minucie z rzutu karnego ustalił Robert Lewandowski.

Polska utrzymała prowadzenie w tabeli grupy E i ma trzy punkty przewagi nad Danią i Czarnogórą.

Całą relację możecie przeczytać poniżej.

22:35

Dziękujemy za dziś i zapraszamy na kolejne relacje.

22:35

KONIEC! POLSKA - KAZACHSTAN 3:0 i utrzymujemy prowadzenie w grupie E. Gole zdobyli Milik, Glik i Lewandowski.

22:34

90+3 min. Milik zepsuł dośrodkowanie.

22:33

Trudno się nie zgodzić.

22:32

90 min. Piszczek nie ryzykował i wybija na rzut rożny. Walczą rywale o honorowego gola.

Jeszcze jedna zmiana w polskim zespole - Teodorczyk za Grosickiego.

22:30

89 min. Kornery Kazachów nie przyniosły im powodzenia.

22:29

88 min. Jest kolejny debiut! Jan Bednarek zmienia Mączyńskiego.

22:27

86 min. LEEEEWYYYYY! 3:0!

22:26

85 min. Rzut karny dla Polski! Lewandowski był lekko odpychany, ale to chyba rehabilitacja sędziego za nieuznanego gola.

22:25

84 min. Strzał z dystansu Grosickiego. Zablokowany, ale jest rzut rożny.

22:24

83 min. Z trudnej pozycji strzelał Milik, minimalnie się pomylił.

22:23

82 min. Dobre podanie Błaszczykowskiego do "Lewego", ale ten nie zabrał się z piłką.

22:23

81 min. Faul Kazacha w polu karnym biało-czerwonych.

22:21

80 min. Znakomicie gra dziś Lewandowski. Pracuje dla zespołu, cofa się, pomaga w defensywie, często rozgrywa. Widać po nim duża klasę.

22:19

78 min. W tym meczu nie ma prawa nam się już nic stać. Na boisku leży Piszczek, ale powinien kontynuować grę.

22:17

76 min. Ruszyli Kazachowie, ale też nie mają pomysłu na rozwiązanie swoich akcji.

22:15

74 min. Jest gol! Tym razem sędzia nie ma wyjścia - GLIK!!!

22:14

73 min. To powinien być gol! Piłka metr za linią!

22:14

72 min. Lewandowski chyba strzelił, ale sędzia gola nie uznał. Czekamy na powtórkę.

22:13

71 min, Ostry faul na Lewandowskim. Rzut wolny na wprost bramki z ok. 22 m.

22:12

71 min. Znów bez strzału.

22:12

70 min. Pazdan ruszył do ataku! Blisko był asysty, ale mamy korner.

22:10

69 min. Piękna akcja Błaszczykowskiego z Lewandowskim. Kuba mógł strzelać, ale próbował jeszcze dograć do Milika, który strzelałby do pustej bramki. Niestety podanie było za mocne.

22:09

68 min. Zmiana u rywali: za Chiżniczenkę wchodzi Szczekin.

22:09

68 min. Mocny strzał Darabajewa. Niecelny na szczęście.

22:08

66 min. Odważna próba Zielińskiego, ale w nogi rywala.

22:06

65 min. Pierwsza zmiana w polskim zespole - Kuba Błaszczykowski wchodzi za asystenta przy golu Milika Macieja Makuszewskiego.

22:06

64 min. Ten mecz powoli zaczyna przypominać ten z Astany. Coraz groźniej atakują rywale, Polacy natomiast bez pomysłu.

Kartką ukarany Kuat za wejście nakładką w stopę Glika.

22:04

62 min. Kartka dla Łogwinienki.

22:03

62 min. Przydarzyła się okazja do kontry, ale strzał Grosickiego został zblokowany.

22:03

61 min. W tym fragmencie gramy tak jak z Danią: chaotycznie, długa piłką, często niecelną, straciliśmy kontrolę w środku pola.

22:01

60 min. Kolejna groźna akcja rywali, ale strzał bardzo nieudany. Kolejne ostrzeżenie.

22:00

59 min. Kazachowie za mocno dośrodkowali z rzutu wolnego.

21:59

58 min. Znowu stracona szansa na kontrę przez niedokładności. Adam Nawałka cały czas uspokaja naszych graczy.

21:58

57 min. W rankingu FIFA obie drużyny dzieli dokładnie 100 miejsc, a tej różnicy nie widać, przynajmniej w zdobyczy bramkowej.

21:56

55 min. Znów dużo chaosu po naszej stronie. Niepotrzebnie robi się nerwowo.

21:55

54 min. Glik nieprzepisowo zatrzymywał Murtazajewa.

21:55

53 min. Ładna akcja Lewandowskiego, odegranie do Grosickiego i zbyt lekki strzał skrzydłowego Hull City.

21:54

52 min. Kartką ukarany Sujumbajew za faul taktyczny na Zielińskim.

21:52

51 min. Kolejny korner i znowu bez efektu. Do tego faul Lewandowskiego.

21:51

50 min. Trzeba szybko strzelić gola, bo ta akcja mogła podbudować gości.

21:50

48 min. Kazachowie trafiają do siatki, ale arbiter pokazał spalonego. Protesty na nic się zdały. Sędzia uznał, że Kuat przeszkadzał Fabiańskiemu w skutecznej interwencji.

21:48

47 min. Milik mógł już mieć hat-tricka, ale znów przestrzelił.

21:48

46 min. Agresywnie rozpoczęli tę połowę biało-czerwoni. Chcą jak najszybciej podwyższyć rezultat i nie dać uwierzyć rywalom.

21:46

Wracamy na boisko. Obie drużyny bez zmian.

21:40

Jeszcze jedna ważna informacja: w równolegle rozgrywanym spotkaniu Czarnogóra remisuje u siebie z Rumunią 0:0. Na ten moment gospodarze tracą już 5 pkt do reprezentacji Polski. Druga ze stratą 3 "oczek" jest Dania, która dziś ograła Armenię 4:1.

21:39

Okiem byłego reprezentanta wyglądało to tak:

21:33

W przerwie przypominamy Wam o naszej zabawie. POD TYM LINKIEM możecie wybierać najlepszego piłkarza spotkania, oczywiście w polskiej ekipie.

Oficjalne wyniki Waszego głosowania zaprezentujemy w oddzielnym artykule we wtorek w godzinach południowych.

21:31

Koniec pierwszej połowy. Prowadzimy, mecz wygląda, jakby był pod kontrolą, ale to wciąż tylko 1:0. Wracamy za ok. kwadrans.

21:31

45 min. Bardzo słabe dośrodkowanie piłki z rzutu rożnego Kazachów. Piłka bezpośrednio wyszła za bramkę.

21:30

44 min. Przekombinował Piszczek. Za mocno podał do Grosickiego.

21:29

43 min. Niecelny strzał Zielińskiego.

21:28

43 min. Dużo jest dośrodkowań w pole karne, ale tam dobrze ustawieni są rywale. Zdrzemnęli się dwa razy, ale przegrywają tylko 0:1.

21:26

41 min. Bardzo dobrze prezentuje się dziś Milik. Haruje na całej długości boiska. Szkoda tylko tej jednej niewykorzystanej sytuacji.

21:25

40 min. Niecelne uderzenie Makuszewskiego, który po niemrawym początku uaktywnił się. Do tego ma już na koncie asystę, a to jego pierwszy występ w kadrze od 1. minuty.

21:25

39 min. Fabiański kiwką oszukał rywala i zebrał sporą liczbę oklasków.

21:24

38 min. Makuszewski za długo holował piłkę i został zablokowany. Jest korner.

21:23

38 min. Piękna akcja Lewandowskiego z Milikiem. Napastnik Napoli powinien to strzelić.

21:21

36 min. Faulowany Zieliński. Kolejny rzut wolny.

21:20

35 min. Fabiański wyszedł do dośrodkowania i zażegnał niebezpieczeństwa.

21:19

34 min. A kiedy już Lewandowski jest w polu karnym, pilnuje go trzech obrońców.

21:18

33 min. Lewandowski gra dziś bardziej na pozycji rozgrywającego, napastnikiem częściej jest Milik.

21:17

31 min. Ładna akcja, ale Grosicki gra dziś bardzo niedokładnie.

21:15

30 min. Niedokładny atak pozycyjny biało-czerwonych. Od bramki zacznie Loria.

21:15

29 min. Kazachowie nadziali się na kontrę. Grosicki jednak niedokładnie dośrodkował. Z kornera też nie było zagrożenia.

21:12

27 min. Za głęboka centra Zielińskiego.

21:12

26 min. Rywale nie przebierają w środkach, coraz częściej faulują.

21:11

25 min. Dobre dośrodkowanie Rybusa - z piłką minął się bramkarz rywali, ale Lewandowski też do niej nie dopadł.

21:10

24 min. Znów faulowany Makuszewski i jest kartka dla Dmitrenki.

21:09

23 min. Strata Makuszewskiego (był faul, ale sędzia nie odgwizdał), Kazachowie przeprowadzili kontrę, ale wybiegli z piłką poza linię końcową.

21:08

22 min. Strzał Rybusa z dystansu minął bramkę Lorii.

21:07

21 min. Znowu leży Lewandowski. Kazachowie wciąż bez kartki.

21:06

20 min. Ale byłby gol! Milik strzelał w okienko z... ok. 40 metrów! Korner, ale znowu bez strzału.

21:05

19 min. Kolejny faul na Lewandowskim. Powinna być kartka, bo atak był złośliwy na nogi.

21:04

19 min. Niecelny strzał Grosickiego. Mógł zgrywać do Milika i mielibyśmy kopię akcji bramkowej.

21:04

18 min. Za krótkie zagranie Zielińskiego z rzutu wolnego, ale potem dobry powrót tego zawodnika.

21:03

18 min. Lewandowski znów będzie poobijany po meczu.

21:02

17 min. Goście mieli rzut rożny, było trochę nerwowo, ale udało się wybić.

21:02

16 min. Fatalne zagranie Glika do Fabiańskiego. Futbolówkę przeją Kazach, ale nie zdołał pokonać polskiego bramkarza.

21:01

15 min. Odważna akcja Zielińskiego, ale dośrodkowanie nieudane wprost w ręce Lorii.

21:00

15 min. Grosicki przegrał walkę z dwoma zawodnikami.

20:59

14 min. Dobrze Pazdan zaasekurował Glika.

20:58

13 min. Rywale próbują szybko odpowiedzieć. Podeszli wyżej większą liczbą zawodników.

20:56

11 min. GOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLL! Makuszewski do Milika i 1:0!

20:55

10 min. Kolejna taka akcja, piłka w rękach bramkarza.

20:55

9 min. Zbyt prosto gramy na razie. Wszystkie akcje idą lewą stroną przez Grosickiego, który cały czas szuka dobrze pilnowanego Lewandowskiego. Makuszewski na razie poza grą.

20:53

7 min. Kontra biało-czerwonych, ale dogranie Grosickiego do "Lewego" zostało przecięte. Korner, ale znowu bez zagrożenia.

20:52

7 min. Po centrze Rybusa futbolówka wyszła za linię końcową.

20:52

6 min. Grosicki się rozpędzał, ale został powstrzymany przez atakujących go trzech przeciwników.

20:51

5 min. Goście ewidentnie nastawili się na kontry i straty piłki przez Polaków w środkowej strefie boiska. Próbują też wysokiego pressingu.

20:49

3 min. Jest odpowiedź Kazachów. Mocny, ale niedokładny strzał Darabajewa.

20:48

2 min. Niecelny strzał Glika po dobrym wstrzeleniu piłki przez "Grosika".

20:47

2 min. Kolejny rzut rożny. Polacy bardzo szybko zepchnęli rywali do defensywy.

20:47

1 min. Już było blisko. Dośrodkowanie Makuszewskiego przeciął jeden z graczy rywali i mamy korner. Nic z niego nie wyniknęło.

20:46

Gramy!

20:43

Spotkanie poprowadzi Łotysz Andris Treimanis.

20:43

Jak zagrają tak, jak zaśpiewali hymn, to będzie dobrze.

20:39

Obie drużyny są już na murawie. Za chwile hymny narodowe.

20:28

20:24

Na kilkanaście minut przed meczem proponujemy Wam zabawę. POD TYM LINKIEM możecie wybierać najlepszego piłkarza spotkania, oczywiście w polskiej ekipie.

20:19

- Po przegranym meczu w takich rozmiarach trzeba szybko poskładać drużynę. (...) Rotacje zawsze muszą być po słabszym spotkaniu. Wyszliśmy z założenia, że to zestawienie zagwarantuje nam wykonanie założeń taktycznych w największym stopniu - powiedział przed pierwszym gwizdkiem Adam Nawałka.

20:13

Będzie to piąte spotkanie tych reprezentacji. Kazachowie jeszcze nigdy nie wygrali, a jedyny remis zanotowali na początku tych eliminacji w Astanie.

20:07
20:05

Piłkarze reprezentacji Polski wyszli już na rozgrzewkę. Na twarzy Roberta Lewandowskiego widać dużą chęć rehabilitacji za wpadkę w Kopenhadze.

20:02

Polska przystąpi do tego meczu z pozycji... wicelidera grupy. Zakończyło się już bowiem spotkanie Armenia - Dania, w którym Skandynawowie wygrali 4:1 i wskoczyli przed biało-czerwonych dzięki lepszemu bilansowi bramek.