Zamknij

Polska - Izrael - przewidywany skład. Brzęczek spełni życzenie kibiców?

Maciej Walasek
10.06.2019 09:40
reprezentacja Polski
fot. PAP

Polska - Izrael: przewidywany skład Polaków. Jerzy Brzęczek szykuje kilka istotnych zmian przed meczem Polaków z Izraelem. Jedną z nich ma być wystawienie dwójki napastników od początku spotkania.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Mecz Polska - Izrael już w poniedziałek. Reprezentacja Polski po trzech meczach eliminacyjnych do mistrzostw Europy w 2020 roku ma komplet dziewięciu punktów. Chociaż nasza drużyna prowadzi w grupie G, styl w jakim osiągnęła pierwsze miejsce wciąż jest daleki od oczekiwań kibiców. Niemniej jednak Jerzy Brzęczek nadal podkreśla, że najważniejszy jest wynik i kolejne zwycięstwo. Mimo to w Skopje o wygranej zdecydowała zmiana, której po pierwszej połowie podjął się selekcjoner, wprowadzając Krzysztofa Piątka za Przemysława Frankowskiego. Napastnik Milanu pomógł Robertowi Lewandowskiemu w ataku, a na prawą stronę przesunął się Piotr Zieliński.

Polska - Izrael: gdzie będzie transmisja? Gdzie i o której oglądać mecz? [ONLINE, TV]

Polska – Izrael: Powrót do dwóch napastników

Biało-czerwoni rozpoczną mecz z Izraelem z dwójką napastników: Piątek – Lewandowski, gdzie ten pierwszy ma być klasyczną „9”. Z kolei kapitan reprezentacji Polski ma pełnić rolę łącznika między atakiem a pomocą. W takim ustawieniu kadra Jerzego Brzęczka grała w meczach z Portugalią (2:3) i Łotwą (2:0).

Polska - Izrael: kiedy i gdzie następny mecz reprezentacji w eliminacjach Euro?

Do zmian ma dojść także na skrzydłach. W spotkaniu z Macedonią Północną Kędziora i Frankowski nie sprostali zadaniu na prawej stronie, podobnie jak Grosicki i Bereszyński na lewej. W związku z tym Bartosz Bereszyński wróci na prawą obronę, a na lewej stronie zastąpi go Maciej Rybus. Z kolei na prawym skrzydle zagra Kamil Grosicki, a w pomocy na lewym zobaczymy Piotra Zielińskiego, który ma zagrać, tak jak w Napoli, czyli zbiegać do środka, przez co będzie pomagał Krychowiakowi i Klichowi.

El. Euro 2020: Niemiecki sędzia poprowadzi mecz Polska - Izrael

Polska - Izrael: Przypuszczalny skład biało-czerwonych

Przypuszczalny skład reprezentacji Polski na mecz z Izraelem:
Łukasz Fabiański - Bartosz Bereszyński, Kamil Glik, Jan Bednarek, Maciej Rybus - Kamil Grosicki, Grzegorz Krychowiak, Mateusz Klich, Piotr Zieliński - Robert Lewandowski, Krzysztof Piątek.

RadioZET.pl/przegladsportowy.pl/MW