Piłkarze nie będą jeść mięsa przed meczem, by uszanować zwyczaje Izraela

Andreas Nicolaides
08.05.2019 09:31
reprezentacja Polski
fot. PAP/EPA

Reprezentacja Polski pod koniec roku w spotkaniu eliminacji Euro 2020 zmierzy się z Izraelem. Przed meczem podopieczni Jerzego Brzęczka nie będą jeść mięsa, bo PZPN chce uszanować zwyczaje panujące w Izraelu.

Zagłosuj

Czy popierasz decyzję PZPN?

Liczba głosów:

Mecz Polska - Izrael odbędzie się w sobotę, czyli w dniu, w którym w Izraelu obchodzi się szabat. Zgodnie ze zwyczajem, w jego trakcie należy powstrzymać się od prac, a także stosować się do specjalnej diety - m.in. nie wolno spożywać mięsa i produktów pochodzenia zwierzęcego.

Izrael - Polska: Piłkarze nie będą jeść mięsa przed meczem

Jako że mecz odbędzie się w Jerozolimie, Polacy chcą uszanować zwyczaje panujące w Izraelu i także powstrzymają się od jedzenia mięsa.

- Nasz kucharz przygotuje specjalne menu i skonsultuje z przedstawicielami wybranego hotelu, czy dane potrawy są możliwe do przygotowania - powiedział w rozmowie z eurosport.tvn24.pl Jakub Kwiatkowski, rzecznik prasowy PZPN.

- Chcemy uszanować zwyczaje i zasady gospodarzy, ale jednocześnie zapewnić jak najlepsze warunki naszym piłkarzom - dodał.

Eliminacje Euro 2020: mecz Polska - Izrael

Mecz Polska - Izrael w Jerozolimie odbędzie się 16 listopada. Będzie to spotkanie przedostatniej kolejki eliminacji Euro 2020. Obie drużyny zagrają wcześniej ze sobą w Warszawie - już 10 czerwca.

Eliminacje Euro 2020: TABELA i WYNIKI "polskiej" grupy

Polska po dwóch meczach jest liderem grupy G. Jako jedyna ma na koncie komplet punktów, drugi jest Izrael z czterema "oczkami" na koncie.

RadioZET.pl/AN