Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Piątek wytłumaczył, dlaczego nie zrobił cieszynki w meczu z Izraelem

12.06.2019 11:58
sport

Krzysztof Piątek w rozmowie z "Łączy nas piłka" wytłumaczył, dlaczego po strzeleniu gola w meczu Polska - Izrael (4:0) nie wykonał swojej charakterystycznej cieszynki.

Krzysztof Piątek fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/EAST NEWS

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

- Mamy szacunek do każdego rywala. Wiadomo, jaka w Izraelu jest sytuacja polityczna. Z szacunku do przeciwnika nie zrobiłem cieszynki dzisiaj, ale w następnych meczach na pewno będę robił - powiedział napastnik reprezentacji Polski.

Polska - Izrael: Dlaczego Piątek nie zrobił cieszynki?

Warto podkreślić, że wobec braku "pistoletów" po golu Piątka w internecie pojawiło się mnóstwo komentarzy. Jedna z teorii zakładała, że Piątek pokazał cieszynkę, ale ocenzurowała ją TVP. Sprawę szybko wyjaśnił jednak dyrektor TVP Sport, Marek Szkolnikowski.

Piątek trafił do bramki rywala w 35. minucie, kiedy to wykorzystał przytomne zagranie Tomasza Kędziora i mocnym strzałem z bliskiej odległości nie dał szans bramkarzowi rywali.

Polska pokonała Izrael 4:0 i umocniła się na prowadzeniu w tabeli grupy G. W czterech meczach odniosła cztery zwycięstwa, strzeliła osiem bramek i nie straciła ani jednej. Drugi Izrael traci do biało-czerwonych pięć punktów, trzecia Austria ma sześć "oczek" mniej.

TO RÓWNIEŻ MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/AN

Oceń