Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Polska - Izrael: Piątek nie zrobił "pistoletów" po bramce. Dlaczego? [WIDEO]

10.06.2019 23:22
sport

Krzysztof Piątek w 35. minucie meczu Polska - Izrael (4:0) zdobył bramkę, ale nie wykonał po niej swojej firmowej cieszynki, czyli "pistoletów". Dlaczego? Kibice dopatrzyli się kilku teorii.

Krzysztof Piątek fot. ROLAND SCHLAGER/AFP/East News

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Krzysztof Piątek przyzwyczaił kibiców, że po każdym strzelonym golu prezentuje swoją cieszynkę imitującą strzały z pistoletów. Tym razem napastnik Milanu jednak jej nie wykonał.

Polska - Izrael: Piątek nie zrobił cieszynki "pistoletów"

Kibice zaczęli zastanawiać się, co było powodem tej decyzji. Niektórzy sugerowali, że Piątek wykonał cieszynkę, ale TVP nie chciała jej pokazać. Wątpliwości szybko rozwiał jednak dyrektor TVP Sport, Marek Szkolnikowski.

- Jeżeli ktoś sugeruje, że TVP Sport ocenzurował cieszynkę Krzysztofa Piątka to jest niespełna rozumu. Miłego wieczoru! - napisał i dołączył do tego poniższe wideo.

Dlaczego zatem Piątek zrezygnował z "pistoletów"? Tutaj pojawia się druga teoria, wedle której piłkarz nie chciał urazić Izraelczyków.

Podczas II wojny światowej zamordowanych zostało kilka milionów Żydów. Wielu z nich zginęło właśnie przez rozstrzelanie.

Eliminacje Euro 2020: Polska liderem grupy G

Dla Krzysztofa Piątka był to trzeci gol w czwartym meczu eliminacji Euro 2020. Polska z kompletem zwycięstw jest liderem tabeli grupy G i o pięć punktów wyprzedza drugi Izrael.

RadioZET.pl/AN

Oceń