Zamknij

Polska - Izrael: Koncert biało-czerwonych [OCENY]

Maciej Walasek
10.06.2019 22:42
reprezentacja Polski
fot. PAP

Polska - Izrael: OCENY. Biało-czerwoni po bardzo udanej pierwszej połowie, w której narzucili swoją grę zaliczyli jeszcze lepsza drugą część spotkania. Zobacz oceny po spotkaniu eliminacji Euro 2020 Polska - Izrael. Skala 1-10.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

El. Euro 2020: Polska pokonała Izrael po świetnym meczu

Łukasz Fabiański 8: Po prostu robił swoje. Przytomnie i w pełni skoncentrowany bronił strzały Izraelczyków.

Tomasz Kędziora 7: Często zagrywał piłki zwrotne, zamiast grać do przodu. Brakowało mu pewności siebie. Jednak po podaniu od Lewandowskiego umiejętnie obrócił się z piłką i asystował przy golu Krzysztofa Piątka.

Kamil Glik 9: Twardo i czysto grał w obronie, jak przystało na polskiego lidera w defensywie.

Jan Bednarek 8: Przytomnie zachowywał się w obronie, nie podejmował zbędnego ryzyka, tylko oddalał zagrożenie.

Bartosz Bereszyński 7: Walczył z Izraelczykami bark w bark mimo słabszej dyspozycji fizycznej. Ambicji i woli walki nie można było mu odmówić.

Kamil Grosicki 9: Energiczny, aktywny na lewym skrzydle napędzał akcje biało-czerwonych. Po jednym turbo-rajdzie trafił zawodnika Izraela w rękę, po którym Polacy mieli rzut karny. W dodatku po kilku chwilach strzelił fantastyczną bramkę.

Mateusz Klich 8: Popisał się dobrym blokiem przy groźnym strzale Izraelczyków. Napracował się w defensywie i rozegrał dobry mecz.

Grzegorz Krychowiak 5: Odważny strzał na bramkę na początku meczu, ale niecelny. Nerwowo rozgrywał piłkę i później wyłapał żółtą kartkę. Jeden z najsłabszych graczy na boisku poza Izraelczykami.

ZOBACZ TAKŻE: Aktualna TABELA "polskiej" grupy el. Euro 2020

Piotr Zieliński 9: Zupełnie inny mecz Zielińskiego niż w pojedynku z Macedonią Północną. Świetnie prezentował się na prawym skrzydle, wiele razy posyłał celne piłki w pole karne Izraela. Zaliczył przepiękne podanie do Grosickiego, zaliczając asystę.

Krzysztof Piątek 8: Bardzo dobry występ naszego napastnika. Zrobił to, co do niego należało, czyli zagrał i strzelił gola. 

Robert Lewandowski 9: Na początku próbował narzucać wysoki pressing, ale jego koledzy z drużyny byli innego zdania. Jedna głupia strata w środku pola mogła skończyć się utratą bramki. Na szczęście później popisał się fantastycznym prostopadłym podaniem w pole karne, po którym Piątek strzelił bramkę. W drugiej połowie po profesorsku wykonał rzut karny.

ZMIANY:

Arkadiusz Milik 7: Bardzo dobra zmiana Milika, który napędzał akcje. W jednej z nich przejął piłkę i rewelacyjnie dostrzegł Kądziora, zaliczając asystę. 

Jacek Góralski 8: Mimo krótkiego pobytu na murawie, zaliczył kilka dobrych odbiorów w tym efektowny czysty wślizg pod koniec meczu.

Damian Kądzior 7: Ogromny spokój przy swojej bramce. Przyjął piłkę prawą, uderzał lewą stopą i dobił Izraelczyków.

RadioZET.pl/MW