Zamknij

Polska - Izrael: Zaskakujące propozycje miejsc przeprowadzenia meczu

12.11.2019 12:03
reprezentacja Polski
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Reprezentacja Polski przygotowuje się do spotkań w ramach eliminacji do mistrzostw Europy 2020. Jednak napięta sytuacja w Izraelu może spowodować, że spotkanie biało-czerwonych odbędzie się w innym kraju. W mediach pojawiły się już nietypowe propozycje miejsc rozegrania meczu.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Napięta sytuacja w Izraelu. Od rana tysiące ludzi kryje się w schronach w południowej i centralnej części kraju w obawie przed atakami rakietowymi. Jest to odwet po zabiciu dowódcy palestyńskiej organizacji Islamski Dżihad. W najbliższą sobotę, 16 listopada w Jerozolimie ma odbyć się mecz reprezentacji Polski w ramach eliminacji mistrzostw Europy 2020. Aczkolwiek bieżące wydarzenia powodują, że rozegrania spotkania w tym mieście stanęło pod znakiem zapytania. W rozmowie z RadiemZET, rzecznik polskiego MSZ przyznał, że sytuacja jest dynamiczna i na oficjalne decyzje trzeba poczekać. PZPN jest w stałym kontakcie z izraelskim związkiem piłki nożnej i UEFA.

Media  w Tel-Awiwie podają, że mecz Polaków może zostać przeniesiony na Maltę. Polski MSZ odradza wszelkie podróże do Strefy Gazy i terenów przygranicznych z Syria i Libanem. Apeluje także o zachowanie szczególnej ostrożności  w Tel-Awiwie, Hajfie i Jerozolimie.

Poza Maltą padły także inne nietypowe propozycje rozegrania meczu z Izraelem. Maciej Kaliszuk podał, że biało-czerwoni mogą zmierzyć się z Izraelem również w Grecji czy na Cyprze.

RadioZET.pl