Zamknij

Afera z piłkarzami Izraela. Po przegranym meczu z Polską imprezowali w Warszawie [FOTO]

Maciej Walasek
13.06.2019 08:56
Polska - Izrael
fot. PAP

Afera w Izraelu. Tamtejsze media informują, że piłkarze mogą zostać surowo ukarani. Zawodnicy Izraela po przegranym meczu z Polską udali się…na imprezę do kasyna.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Polska pokonała Izrael w meczu eliminacyjnym do mistrzostw Europy w 2020 roku. Kadra Jerzego Brzęczka rozbiła rywali na Stadionie Narodowym aż 4:0. Wynik spotkania otworzył Krzysztof Piątek, a kolejne bramki zdobywali: Robert Lewandowski, Kamil Grosicki i Damian Kądzior.

Zobacz także

Okazuje się, że nasi rywale postanowili jak najszybciej zapomnieć o sromotnej porażce. Wobec tego czterech śmiałków z reprezentacji: Taleb Tawatha, Dia Saba, Ayid Habashi i Beram Kayal opuściło hotel i poszło „na miasto”. Izraelski serwis kan.org.il informuje, że piłkarze udali się do jednego z warszawskich kasyn, przez co dopuścili się „złamania kodeksu etycznego”. Taleb Tawatha przyznał się, że razem z kolegami opuścił hotel bez zgody trenera, ale nie weszli do kasyna, tylko odwiedzili jedynie kawiarnię.

Polska - Izrael: Piłkarze zostaną ukarani?

Sytuacją natychmiast zajął się trener kadry narodowej Izraela, Andreas Herzog i jego kierownik, Will Rotensteiner. W tej chwili obaj czekają na wyjaśnienia od swoich zawodników i liczą, że piłkarze udowodnią im, że mówią prawdę. W innym wypadku zostaną surowo ukarani.

Piątek wytłumaczył, dlaczego nie zrobił cieszynki w meczu z Izraelem

- Jeśli tego nie zrobią, sprawa trafi do szefów Izraelskiego Związku Piłki Nożnej. Jeśli zostaną uznani za winnych złamania regulaminu, kary będą znaczące  - podaje strona sports.walla.co.il. - Ten incydent ośmieszył nasz futbol.

Izrael zajmuje drugie miejsce w grupie G. Do prowadzących Polaków tracą pięć punktów.

RadioZET.pl/Twitter, sport.pl/MW