Justyna Dżbik, Kamil Nosel
Hubert Radzikowski

Prezes Boniek uhonorował Kubę Błaszczykowskiego [WIDEO]

11.09.2018 21:36

Jakub Błaszczykowski przed rozpoczęciem meczu Polska - Irlandia (1:1) został uhonorowany przez prezesa Zbigniewa Bońka. We wtorek rozegrał swoje 102. spotkanie w narodowych barwach, czym wyrównał rekord Michała Żewłakowa.

Prezes Boniek uhonorował Kubę Błaszczykowskiego [WIDEO] fot. PAP/EPA

Błaszczykowski wyszedł na boisko w pierwszym składzie. Tuż przed odegraniem hymnów otrzymał od prezesa Zbigniewa Bońka pamiątkową paterę i koszulkę z numerem "102".

Mecz Polska - Irlandia był jego 102. meczem w biało-czerwonych barwach. Wraz z Michałem Żewłakowem może się teraz szczycić się mianem piłkarza z największą liczbą występów w kadrze.

Za wspomnianą dwójką znajduje się Grzegorz Lato (100 meczów w reprezentacji). Trzeci jest Robert Lewandowski, który rozegrał 99 spotkań w biało-czerwonej koszulce.

Mecz Polska - Irlandia na remis

Spotkanie Polska - Irlandia zakończyło się remisem 1:1. Goście objęli prowadzenie w 48. minucie po golu Aidena O'Briena. W 87. minucie wyrównał Mateusz Klich. Błaszczykowski grał do 81. minuty, gdy zmienił go Przemysław Frankowski.