Zamknij

Holandia - Polska: Kiedy i o której godzinie mecz Ligi Narodów?

04.09.2020 14:39
Polska - Holandia: kiedy i o której mecz?
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Polska - Holandia: Kiedy i o której godzinie mecz Polaków w Lidze Narodów? Biało-czerwoni wracają do gry po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa. Pierwszym przeciwnikiem zespołu Jerzego Brzęczka w tych rozgrywkach będzie naszpikowana gwiazdami - reprezentacja Holandii. Sprawdź podstawowe informacje przed spotkaniem Polska - Holandia [GODZINA, DATA].

Reprezentacja Polski zaczyna walkę w Lidze Narodów. W poniedziałek, 31 sierpnia biało-czerwoni rozpoczną zgrupowanie, na którym będą przygotowywać się do dwóch pierwszych spotkań: z Holandią i Bośnią i Hercegowiną. Ostatni mecz reprezentacji Polski odbył się w listopadzie ubiegłego roku.

Mecz Polska – Holandia będzie istotnym sprawdzianem, który pokaże, jak drużyna radzi sobie bez Roberta Lewandowskiego. Napastnik Bayernu Monachium dostał wolne od Jerzego Brzęczka. Pod znakiem zapytania stoi także występ Grzegorza Krychowiaka. Piłkarz Lokomotiwu Moskwa zmaga się z kontuzją i mimo że zjawi się na zgrupowaniu, jego występ jest niepewny. Krychowiak przejdzie badania w Warszawie i dopiero po nich zostaną podjęte kolejne decyzje.

Polska - Holandia: KIEDY i o której godzinie mecz?

Oprócz tego w kadrze zabraknie Przemysława Frankowskiego i Adama Buksy. Kluby Polaków nie zgodziły się na wyjazd swoich zawodników z powodu sytuacji związanej z koronawirusem.

Jeśli chodzi o drużynę Holandii, to w składzie nie zabraknie m.in. Memphisa Depaya, który był objawieniem tegorocznej edycji Ligi Mistrzów i razem z nim, Olympique Lyon dotarł do półfinału LM. Mecz Polska – Holandia będzie też debiutem dla Dwighta Lodewegesa. Selekcjoner zastąpił na tym stanowisku, Ronalda Koemana, który w ostatnim czasie został nowym trenerem FC Barcelony.

Polska - Holandia: GODZINA i DATA meczu Ligi Narodów

Polska – Holandia na żywo odbędzie się w piątek, 4 września. Początek meczu o godzinie 20:45. Relacja ze spotkania live online na sport.radiozet.pl.

RadioZET.pl/