Robert Lewandowski może nie zagrać w meczu z Holandią

16.11.2020 19:18
Robert Lewandowski

Robert Lewandowski z powodu kontuzji może nie wystąpić w środowym meczu Ligi Narodów Polska - Holandia na Stadionie Śląskim w Chorzowie - informuje portal WP Sportowe Fakty. Kapitan biało-czerwonych ma jednak pozostać z drużyną.

Robert Lewandowski rozegrał pełne 90 minut w niedzielnym wyjazdowym spotkaniu z Włochami. Biało-czerwoni w beznadziejnym stylu przegrali z gospodarzami 0:2, a napastnik Bayernu Monachium praktycznie nie dotykał piłki. Jego koledzy nie wypracowali mu ani jednej okazji bramkowej.

Po ostatnim gwizdku kapitan reprezentacji Polski skrytykował taktykę opracowaną na ten mecz przez selekcjonera Jerzego Brzęczka. Przez osiem sekund milczał przed kamerami TVP Sport, a następnie wyznał, że zespół nie był przygotowany do tego starcia pod żadnym względem.

Polska - Holandia bez Roberta Lewandowskiego?

Jak się okazuje, w trakcie drugiej połowy spotkania Robert Lewandowski narzekał na dolegliwości mięśniowe i nie ustąpiły one po ostatnim gwizdku, przez co jego występ w środę z Holandią stanął pod dużym znakiem zapytania.

Podczas wspomnianej rozmowy z Jackiem Kurowskim "Lewy" nie wspominał o urazie, co może stwarzać wrażenie, iż jest to kara za krytykę selekcjonera. Oficjalnego komunikatu w tej sprawie jeszcze nie ma. Być może więcej dowiemy się na wtorkowej konferencji prasowej zaplanowanej na godz. 16:30.

Sytuacja w fazie grupowej Ligi Narodów jest klarowna. Biało-czerwoni zapewnili już sobie utrzymanie w Dywizji A, a ich szanse na awans do Final Four są nikłe. Z tego względu nie ma potrzeby ryzykować zdrowiem kapitana. W jego miejsce mogą wystąpić Arkadiusz Milik lub Krzysztof Piątek, choć w ostatnich meczach częściej występowali razem, w ustawieniu 4-4-2.

Z Holandią nie wystąpi także zawieszony za czerwoną kartkę Jacek Góralski. Do drużyny po przymusowej pauzie wraca Mateusz Klich.