Zamknij

Koronawirus: Reprezentanci Polski zachęcają do oddawania osocza

18.11.2020 20:29
Reprezentacja Polski apeluje o oddawanie osocza
fot. Łączy nas piłka/Twitter/screen

Piłkarze reprezentacji Polski zachęcają do oddawania osocza, które ma pomóc w zwalczeniu pandemii koronawirusa. Na rozgrzewkę przed meczem z Holandią w Lidze Narodów wyszli w wymownych koszulkach z apelem do ozdrowieńców.

Mecz Polska - Holandia na Stadionie Śląskim w Chorzowie zamyka rywalizację w Lidze Narodów UEFA 2020/2021. Biało-czerwoni mają jeszcze szansę na awans do Final Four, ale aby tak się stało, muszą zostać spełnione dwa warunki. Tymczasem po porażce z Włochami atmosfera wokół kadry stała się napięta i doprowadziła do dyskusji na temat rychłej dymisji selekcjonera Jerzego Brzęczka.

Spotkanie w Chorzowie odbędzie się w reżimie sanitarnym - bez kibiców, oficjalnych powitań zawodników przed meczem i z zachowaniem wszelkich zaleceń Ministerstwa Zdrowia. W kraju wciąż obowiązują obostrzenia wynikające z pandemii koronawirusa, ale liczby w dalszym ciągu są tragiczne - w środę z powodu COVID-19 i chorób współistniejących zmarło ponad 600 osób. To tragiczny rekord od początku epidemii.

Reprezentacja Polski apeluje o oddawanie osocza

Prace nad szczepionką na COVID-19 są zaawansowane. Pojawiają się już optymistyczne informacje na temat jej dystrybucji, ale na razie najskuteczniejszą metodą leczenia tej choroby jest terapia osoczem. O jego oddawanie do ozdrowieńców apelują szpitale, centra krwiodawstwa, rodziny pacjentów i członkowie rządu. W akcję włączyli się też piłkarze reprezentacji Polski.

"Pokonałeś COVID? Oddaj osocze" - z takim komunikatem na koszulkach zawodnicy wyszli na rozgrzewkę przed meczem Polska - Holandia.

Mecz Polska - Holandia na żywo na sport.radiozet.pl o godz. 20:45.

RadioZET.pl