Zamknij

Nie tylko Lewandowski ma dość Brzęczka. Kluczowi kadrowicze chcą zmian

16.11.2020 21:41
Robert Lewandowski ma dość Brzęczka
fot. PAP

Jerzy Brzęczek w środowym spotkaniu z Holandią zagra o swoją posadę - twierdzi dyrektor TVP Sport Marek Szkolnikowski. Według jego wiedzy, zmiany na stanowisku selekcjonera reprezentacji Polski domaga się już nie tylko Robert Lewandowski, ale także inni kluczowi zawodnicy.

Jerzy Brzęczek prowadzi drużynę narodową od dwóch lat i przez większą część tego okresu był krytykowany za brak wizji, nieumiejętność dopasowania taktyki do rywala i przywiązanie do zawodników niegrających lub bez formy. Dopiero w październikowych meczach odważniej postawił na młodzież, sprawdził wreszcie m.in. Karola Linettego, na właściwej pozycji ustawił Mateusza Klicha, a jego wybory obroniły się na boisku, wygrywając z Finlandią i z Bośnią i Hercegowiną oraz remisując z Włochami.

Wygląda jednak na to, że koszmarny występ w niedzielnym starciu z Italią przelał czarę goryczy, a pierwszym, który głośno, choć nie wprost zaczął domagać się zmiany selekcjonera, był kapitan, Robert Lewandowski. Kapitan biało-czerwonych podważył kompetencje trenera i dał do zrozumienia, że w takim kształcie ten zespół nie ma szans na nic więcej poza ogrywaniem europejskich średniaków.

Włochy - Polska: Osiem sekund ciszy Lewandowskiego

Przed kamerami TVP Sport "Lewy" najpierw milczał przez osiem sekund, a następnie odpowiedział na pytanie Jacka Kurowskiego o plan na spotkanie w Reggio nell'Emilia. - Taktycznie wyglądaliśmy słabo. Przed nami dużo rzeczy do poprawy, szczególnie w treningu. Dzisiejsze spotkanie pokazało, że przy takim przygotowaniu do meczu ciężko będzie nam rywalizować z takimi drużynami jak Włochy - ocenił napastnik Bayernu Monachium.

Zobacz także

Choć Lewandowski nie narzekał wówczas na uraz, we wtorek okazało się, że ma problemy mięśniowe i przeciwko Holandii najprawdopodobniej nie wystąpi. Trudno jednak przyjąć takie tłumaczenie za wiarygodne w obliczu tego, co zdarzyło się po meczu z Włochami.

Polska - Holandia: Bunt w reprezentacji Polski?

Sprawy nabrały jeszcze innego kształtu, gdy wieczorem we wtorek dyrektor TVP Sport Marek Szkolnikowski poinformował o całej grupie piłkarzy niezadowolonych z pracy Jerzego Brzęczka. Według jego wiedzy selekcjoner z "Oranje" zagra o swoją przyszłość.

"Z tego co słyszę, relacje Roberta Lewandowskiego z Jerzym Brzęczkiem są od dawna mniej niż przyjazne. »Lewy« ma dość. I kilku innych bardzo ważnych zawodników tej reprezentacji podobnie. Mecz z Holandią rozstrzygnie przyszłość selekcjonera" - napisał Szkolnikowski. "Oni kochają reprezentację i bardzo szanują, dlatego chcą zrobić coś dużego na Euro, ale do tego potrzebują lepszego trenera" - dodał.

Mecz Polska - Holandia odbędzie się w środę o godz. 20:45 na Stadionie Śląskim w Chorzowie.

RadioZET.pl/Twitter Marek Szkolnikowski