Zamknij

Jak wyglądają relacje Lewandowskiego z Brzęczkiem? To nagranie wiele wyjaśnia

18.11.2020 21:51
Robert Lewandowski
fot. TVP Sport/Twitter/screen

Robert Lewandowski i Jerzy Brzęczek, jak tłumaczył selekcjoner na konferencji prasowej przed meczem Polska - Holandia, wyjaśnili sobie nieporozumienia i "niefortunny" wywiad kapitana po spotkaniu z Włochami. Czy aby na pewno? To nagranie wiele wyjaśnia na temat relacji trenera z liderem kadry.

Robert Lewandowski po porażce z Włochami zarzucił Jerzemu Brzęczkowi nieumiejętność prowadzenia treningów i błędy taktyczne, które powodują, że piłkarze nie wiedzą, co mają grać i nie istnieją zarówno w ofensywie, jak i defensywie. W jego ocenie taki sposób prowadzenia drużyny nie może przynieść sukcesu na Euro 2021.

Na konferencji prasowej selekcjoner nazwał tę wypowiedź i poprzedzającą ją ośmiosekundową ciszę "niefortunną", ale zaznaczył, że porozmawiał z kapitanem i sprawa została załatwiona. Po tym nagraniu z meczu Polska - Holandia można mieć wątpliwości.

Polska - Holandia: Lewandowski zignorował Brzęczka?

W trakcie pierwszej połowy Jerzy Brzęczek krzyczał coś w kierunku "Lewego", wyraźnie dając mu jakieś wskazówki. Napastnik Bayernu obrócił się do szkoleniowca, ale jego mina pozostawiała wiele do życzenia; jakby znów nie był zadowolony z tego, co słyszy.

Kibice są podzieleni w ocenie tego nagrania. Jedni zwracają uwagę, że Lewandowski zbyt często macha rękami i nie jest zachwycony poczynaniami kolegów oraz selekcjonera, a sam niewiele daje od siebie. Inni podkreślają, że Brzęczek stracił szatnię i to "Lewy" z boiska dyryguje tą drużyną.

Po meczu Brzęczek wyjaśnił, o co chodziło w tej sytuacji. - Uwagi przekazywane do Roberta Lewandowskiego dotyczyły ustawienia Mateusza Klicha. Manipulowanie faktami uważam za żenujące - mówił na konferencji prasowej.

RadioZET.pl