Polska - Hiszpania U21: Dwa zwycięstwa to zbyt mało. Biało-czerwoni odpadli z ME

22.06.2019 22:45

Młodzieżowa reprezentacja Polski wygrała dwa mecze, ale przegrała ten trzeci - z Hiszpanią U21 aż 0:5 i odpadła z mistrzostw Europy U21. Grupę A wygrała "La Roja", a na 2. miejscu uplasowali się Włosi, którzy 3:1 ograli Belgów.

Polska - Hiszpania U21 fot. PAP/EPA

Polakom, którzy po dwóch spotkaniach byli liderami grupy A, do awansu wystarczył remis. Hiszpanie musieli grać o pełną pulę i jak najwyższy wynik, aby wyprzedzić Włochów i bezpośrednio zameldować się w półfinale turnieju.

"La Roja" od początku ruszyła na biało-czerwonych i bardzo szybko załatwiła sprawę. W 17. minucie trafił Fornals, a jeszcze przed przerwą na 3:0 podwyższyli Oyarzabal i Fabian Ruiz. Po przerwie podopieczni Czesława Michniewicza nie zmienili stylu gry, nie mieli żadnych argumentów i chyba sił, by zaskoczyć przeciwników. Ci z kolei zdobyli dwie kolejne bramki za sprawą Ceballosa i Mayorala.

W drugim spotkaniu Włosi pokonali Belgów 3:1 i zajęli 2. miejsce w grupie A. Polska zakończyła turniej na 3. miejscu, z takim samym dorobkiem punktowym co Hiszpanie i drużyna Italii.

Zapis relacji z meczu Polska - Hiszpania U21:

90'+5

Dziękujemy za dziś i zapraszamy na kolejne relacje.

90+5

KONIEC MECZU! Hiszpania wygrywa grupę A i awansuje do półfinału ME U21 oraz do igrzysk olimpijskich, a Polacy żegnają się z turniejem. Na 2. miejscu Włosi.

90'+4

Kolejna kartka - ukarany Pestka.

90'

Wynik rozstrzygnięty, a sędzia dolicza 5 minut. Ma podstawy, bo długo trwała przerwa w związku z kontuzją Oyarzabali, tylko... po co?

90'

GOOOOOOOOLLLLLLLLLL! Kolejne, piąte już trafienie Hiszpanów. Wynik - już chyba ustala - Borja Mayoral.

90'

Włosi podwyższyli na 3:1. Gol Federico Chiesy.

88'

Zmiana w drużynie Hiszpanii - Ceballos schodzi, wchodzi Manu Vallejo. Znakomity mecz zawodnika Realu Madryt.

85'

Tak padł czwarty gol.

84'

Są tacy, którzy już podsumowują ten mecz.

83'

Jeszcze jedna kartka - ukarany Piotrowski.

79'

Wreszcie było groźnie pod bramką rywali. Michalak ze stojącej piłki do Bielika, a ten strzałem głową zmusił do wysiłku Siverę.

78'

Jest jeszcze szansa na 2. miejsce. Belgia zdobywa kontaktowego gola w meczu z Włochami - jego autorem 17-letni Yari Verschaeren.

77'

Ostry faul Roki na Szymańskim i żółta kartka dla Hiszpana.

76'

Zmiana u Hiszpanów - Merino za Ruiza.

75'

Kwadrans do końca, ale nie czarujmy się - nie ma już szans na awans do półfinału ME U21. Ba, nie za bardzo widać szanse na jakieś honorowe trafienie.

71'

Ostatnia zmiana w polskiej drużynie - Płacheta w miejsce Żurkowskiego.

71'

GOOOOOOOOOLLLLLLLL! Cudowne uderzenie Ceballosa z rzutu wolnego.

70'

Bielik też załapał się na kartkę za faul na Mayoralu.

69'

Ładna obrona Grabary po kolejnym strzale z dystansu Ruiza.

67'

Zabawił się Olmo z Pestką, przepuścił mu piłkę między nogami i oddał strzał w boczną siatkę.

65'

Żółtą kartką ukarany Dziczek za ostre wejście z Ceballosa.

65'

Świetna długa akcja pozycyjna Hiszpanów. Do pozycji doszedł Fornals, ale przekombinował i nie trafił w bramkę.

64'

Emocji jak na lekarstwo w tym fragmencie. Hiszpanie mają to, czego oczekiwali i czują się już bardzo pewnie widząc, że Polacy nie są w stanie wymienić kilku podań.

61'

Za lekki strzał Fornalsa.

60'

Mayoral w pierwszej akcji nadział się na łokieć Bielika. Nie było to przyjemne starcie dla Hiszpana.

59'

To może być coś poważniejszego. Piłkarz opuszcza boisko na noszach.

58'

Kontuzja Oyarzabali, który przy wślizgu nabawił się urazu stawu skokowego. Konieczna będzie zmiana - przygotowany już Mayoral.

55'

Druga zmiana w polskim zespole - Świderski za Buksę.

55'

Polacy wciąż pod swoją bramką. A tymczasem Włosi podwyższają na 2:0 po golu Cutrone.

52'

Strzał Fornalsa o centymetry mija bramkę Grabary. Bardzo łatwo konstruują kolejne akcje Hiszpanie i dochodzą do pozycji strzeleckich.

51'

Znowu Grabara uchronił polski zespół od utraty gola.

49'

Ceballos łatwo przedarł się w tłoku, oddał strzał, który dużym trudem obronił Grabara.

48'

Hiszpanie nie rzucili się już do ataku, a biało-czerwoni nie mają argumentów, by narzucić swój styl gry przeciwnikowi.

46'

Zaczynamy drugą połowę. Czesław Michniewicz dokonuje jednej zmiany - Jakub Piotrowski pojawia się w miejsce Karola Fili.

45'+2

45'+2

Koniec pierwszej połowy. Polska przegrywa z Hiszpanią 0:3. Wracamy za ok. kwadrans.

45'+1

I teraz już robi się dramatycznie, bo Włosi po trafieniu Nicoli Barrelli obejmują prowadzenie. Polacy w tym momencie na 3. miejscu i poza turniejem.

45'

Ceballos próbował ośmieszyć Grabarę pokonując go technicznym strzałem.

42'

Mimo wyniku 0:3 Polacy cały czas utrzymują 2. miejsce w grupie A, ale mają już ujemny bilans bramkowy. Trzeba też przypomnieć, że zwycięstwo Włoch (jest 0:0) z Belgią będzie oznaczało 3. pozycję i utratę jakichkolwiek szans na awans.

39'

Niestety GOOOOOOOOOLLLL Fabiana Ruiza. Teraz to już wygląda bardzo, bardzo źle.

35'

GOOOOOOOOOOOOLLLLLL. Na 2:0 trafia Mikel Oyarzabal. Chwilę wcześniej w poprzeczkę trafił Ruiz.

34'

Michalak i Buksa próbowali rozerwać defensywę rywali. Napastnik Pogoni zgubił jednak piłkę.

33'

Groźna akcja Hiszpanów, ale arbiter odgwizdał spalonego Olmo.

32'

Hiszpanom taki wynik wystarczy do 1. miejsca, ale jeśli Włosi wygrają z Belgami, to oni znajdą się na 1. miejscu. W drugim meczu na razie bez goli.

30'

Niestety zbyt lekkie dośrodkowanie Szymańskiego.

29'

Będzie okazja dla Polaków. Fila faulowany na wysokości pola karnego.

28'

Za mocny przerzut Wieteski do Szymańskiego i piłka dla rywali.

27'

Wreszcie nieco dłużej przy piłce Polacy, wymienili kilka podań, choć głównie w obrębie linii środkowej boiska.

25'

Następna udana interwencja Grabary, choć miał trochę szczęścia, bo piłkę piąstkował przed siebie.

24'

Strzał z dystansu Buksy, też wprost z Siverę.

23'

Strzał Martina w mur. Chwila wytchnienia, bo piłka - po kolejny wstrzeleniu przez Martina - wyszła za linię końcową.

22'

Niebezpieczna sytuacja. Faulowany na 20. metrze Ceballos i będzie rzut wolny.

21'

Niecelny strzał Olmo.

19'

Teraz to Polacy są pod ścianą. Na ten moment z 1. miejsca awansuje Hiszpania, a biało-czerwoni spadają na 2. miejsce. W meczu Włochy - Belgia U21 cały czas remis, który Italii nie urządza.

17'

GOOOOOOOOOOOOOOLLLL dla Hiszpanii. Pablo Fornals z bliska pokonuje Grabarę.

15'

Ruiz obij spojenie! Grabara nawet nie drgnął.

15'

Polacy stłamszeni w pierwszym kwadransie, ale to było pewne, że Hiszpanie ruszą od początku. Im dłużej będzie utrzymywał się remis, tym większe nerwy po stronie rywali.

13'

Piłka zmierzająca do bramki odbija się od nóg Bielika. Dużo szczęścia mają Polacy.

11'

Dobre mocne uderzenie Olmo i jeszcze lepsza obrona Grabary.

10'

Mnóstwo strzałów na początku. Ceballos zablokowany i jest kolejny rzut rożny.

10'

Jest wreszcie uderzenie reprezentanta Polski. Z daleka strzelał Dziczek wprost w bramkarza.

9'

Znowu strzał - wycofanie do wbiegającego Fornalsa, a ten był dobrze naciskany przez jednego z polskich obrońców i piłka poszybowała w trybuny.

8'

Groźny, ale za wysoki strzał Ruiza.

8'

Wszyscy wiedzieli, jak ten mecz będzie wyglądał i te przewidywania się sprawdzają. Hiszpanie na razie grają, Polacy biegają za piłką i bronią się bardzo głęboko. Rywale nie próbują nawet wysokich wrzutek w pole karne - czy to z akcji, czy z rzutów rożnych; wszystko idzie po ziemi.

6'

Kolejne uderzenie, tym razem z dystansu próbował Fornals. Pomylił się o metr.

6'

Pierwszy groźny strzał Olmo. Piłka o centymetry mija słupek bramki Grabary.

4'

Rozpędzał się Michalak, ale dogonił go Marti i zabrał mu piłkę. W odpowiedzi Hiszpanie wywalczyli korner.

3'

W niektórych miejscach boisko jest grząskie, co może sprawiać problemy... Hiszpanom, którzy uwielbiają szybko grać piłką.

1'

Dobrze wymuszony faul przez Filę, który gra dziś jako defensywny pomocnik.

1'

Zaczęli Polacy!

20:55

Piłkarze są już na murawie. Przed nami hymny narodowe.

20:43

Trzeba przypomnieć, że na kilka godzin przed meczem w Bolonii było gradobicie i istniała obawa, że spotkanie może zostać opóźnione. Na szczęście teraz świeci słońce, a murawa nadaje się do gry.

20:41

Przed ostatnią kolejką fazy grupowej jest kilka wariantów - mniej i bardziej korzystnych dla reprezentacji Polski.

20:41

W tabeli liderem jest Polska, ale jeśli Hiszpanie wygrają, na pewno przeskoczą biało-czerwonych. Równolegle toczyć się będzie spotkanie Włochy - Belgia U21, o którego wyniku będziemy na bieżąco informować w tej relacji.

20:39

A tak prezentuje się jedenastka Hiszpanów. Warto zwrócić uwagę na nieobecność klasycznego napastnika Borjy Mayorala. Jako fałszywa dziesiątka zagra dziś Mikel Oyarzabal. Tylko na ławce zasiadł także m.in. Carlos Soler.

20:35

Witamy i zapraszamy na kluczowe spotkanie kadry w mistrzostwach Europy U21 - jeden remis dzieli młodzieżową reprezentację Polski od półfinału turnieju, awansu na igrzyska olimpijskie i brązowy medal tej imprezy. Rywalem Hiszpania U21.