Polska - Hiszpania: Dwaj kluczowi reprezentanci mogą nie zagrać z Hiszpanią

Maciej Walasek
21.06.2019 19:17
reprezentacja Polski U-21
fot. PAP/EPA

Sebastian Szymański i Dawid Kownacki mogą nie wystąpić w sobotnim meczu z Hiszpanią. Czesław Michniewicz przyznał, że trwa walka z czasem.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Polska - Hiszpania to będzie starcie o awans do półfinału do mistrzostw Europy. Żeby to biało-czerwoni cieszyli się z wyjścia z grupy będą musieli przynajmniej zremisować. Dla biało-czerwonych będzie to mecz o „być albo nie być”, ale ostatnie sygnały z obozu Polaków nie są optymistyczne. Okazuje się, że Sebastian Szymański i Dawid Kownacki mogą nie wystąpić w sobotnim starciu.

Polska - Hiszpania: Kownacki i Szymański narzekają na urazy

Ten pierwszy nadal odczuwa skutki brutalnego ataku Zaniolo w meczu z Włochami, a napastnik Fortuny Dusseldorf boryka się z urazem mięśnia dwugłowego. Kownacki zapewnił w rozmowie, że zrobi wszystko, aby być gotowym na spotkanie z Hiszpanią. Z kolei Szymański przyznał, że poza bólem w nodze, odczuwa też dyskomfort w barku.

ME U21: Aktualna TABELA "polskiej" grupy. Na którym miejscu biało-czerwoni?

- Sytuacja Dawida nas bardzo martwi. To nasz kapitan, jeden z najważniejszych zawodników tej kadry, król strzelców eliminacji. Zrobimy wszystko, żeby Dawid mógł zagrać przeciwko Hiszpanom – powiedział Czesław Michniewicz.

- Sebastian natomiast wciąż odczuwa skutki bardzo ostrego faulu w ostatnim meczu. Jego noga wciąż nie pracuje optymalnie, nie jest w najlepszym stanie. W jego przypadku, podobnie jak w przypadku Dawida, będziemy mocno pracować, by doprowadzić go do stanu używalności. Mamy jeszcze trochę czasu do meczu – zakończył.

Dobrą informacją jest powrót do zdrowia Roberta Gumnego, który nie zagrał z Belgią i Włochami. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że obrońca będzie gotowy na spotkanie z Hiszpanią.

Polska - Hiszpania NA ŻYWO

Mecz Polska - Hiszpania na żywo w sobotę już o 21:00. Relacja i wynik na żywo na sport.radiozet.pl.

RadioZET.pl/sport.pl/MW