Zamknij

Jerzy Brzęczek już nie ma koronawirusa. Selekcjoner jedzie na zgrupowanie

06.10.2020 13:45
Jerzy Brzęczek już nie ma koronawirusa
fot. Shutterstock

Jerzy Brzęczek uzyskał negatywny wynik testów na koronawirusa - przekazał przed meczem Polska - Finlandia rzecznik Polskiego Związku Piłki Nożnej i reprezentacji Jakub Kwiatkowski. Powtórzone we wtorek badania potwierdziły ten rezultat i selekcjoner będzie mógł poprowadzić zespół w środowym spotkaniu w Gdańsku.

O zakażeniu koronawirusem u Jerzego Brzęczka PZPN poinformował 26 września. Od tego czasu selekcjoner przebywał w kwarantannie, a pod jego nieobecność za kadrę odpowiadali jego asystenci - Tomasz Mazurkiewicz i Radosław Gilewicz. To oni mieli poprowadzić zespół w meczu towarzyskim z Finlandią w Gdańsku (7 października), gdyby selekcjoner nie zdołał do tego czasu wyzdrowieć.

W kolejnych dniach spływały krzepiące doniesienia na temat stanu zdrowia selekcjonera, a we wtorek rzecznik federacji Jakub Kwiatkowski przekazał kolejne pozytywne wieści.

Jerzy Brzęczek uzyskał negatywny wynik na koronawirusa

"Jerzy Brzęczek wczoraj [w poniedziałek 5.10 - red.] wieczorem uzyskał negatywny wynik testu na obecności wirusa SARS-CoV-2. Dziś rano badanie zostało powtórzone. W przypadku uzyskania kolejnego wyniku negatywnego selekcjoner dołączy do reprezentacji Polski przebywającej na zgrupowaniu w Sopocie" - napisał Kwiatkowski na Twitterze.

Kolejny komunikat nie pozostawił żadnych wątpliwości: Jerzy Brzęczek jest zdrowy i poprowadzi zespół w środowym meczu Polska - Finlandia. Jeszcze we wtorek weźmie udział w oficjalnej  konferencji prasowej.

Podczas krótkiego zgrupowania reprezentacja Polski rozegra aż trzy mecze: towarzyski z Finlandią (7 października, Gdańsk) i dwa w Lidze Narodów z Włochami (11 października, Gdańsk) oraz z Bośnią i Hercegowiną (14 października, Wrocław).

W zespole zabraknie zakażonego koronawirusem Piotra Zielińskiego.

Polska - Finlandia na żywo na sport.radiozet.pl.

RadioZET.pl