Zamknij

Duńczycy chcą rekompensaty od PZPN za zachowanie polskich kibiców!

Krzysztof Sobczak
06.09.2017 12:50
Polska - Dania
fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta

Jak informuje Polskie Radio, Duńczycy będą domagać się rekompensaty od Polskiego Związku Piłki Nożnej za zachowanie polskich fanów, którzy - ich zdaniem - wykupując bilety na sektory gospodarzy uniemożliwili miejscowym fanom nabycie wejściówek.

Zagłosuj

Czy Polska zapewni sobie awans na MŚ 2018 już 5 października?

Liczba głosów:

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

PR powołuje się na pismo od rzecznika DBU Jakoba Hoyera pismo, w którym napisano, że "z powodu uniemożliwienia przez polskich kibiców wejścia na stadion wielu kibicom duńskiej reprezentacji, federacja postanowiła udzielić Duńczykom zniżki na następny mecz z Rumunią". Federacja poniesie więc spore straty, które ma pokryć... PZPN.

Zobacz także

Polscy kibice zapełnili sektor przeznaczony dla przyjezdnych, ale wielu naszych rodaków wykupiło miejscówki w sektorach gospodarzy. Część z nich nie została wpuszczona na stadion, pod którym wywiązało się kilka bójek i awantur. Duńska policja brutalnie pobiła jednego z sympatyków reprezentacji Polski, cztery osoby wciąż pozostają w areszcie.

O komentarz poprosiliśmy rzecznika PZPN Jakuba Kwiatkowskiego. Z jego słów jasno wynika, że na razie takie pismo do PZPN nie wpłynęło, a nawet gdy wpłynie, nie będzie respektowane.

- Nic ten temat nie wiemy. Poza tym możemy odpowiadać wyłącznie za grupę kibiców, której sprzedaliśmy bilety. Taka jest praktyka - napisał Kwiatkowski.

Polska przegrała z Danią aż 4:0, ale wciąż jest liderem grupy E po poniedziałkowym zwycięstwie z Kazachstanem. Najbliższy mecz zagra z Armenią 5 października i już wtedy może zapewnić sobie awans. Do tego niezbędne będzie zwycięstwo i remis Danii z Czarnogórą.

RadioZET.pl/Polskie Radio/KS