Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Duńczycy chcą rekompensaty od PZPN za zachowanie polskich kibiców!

06.09.2017 12:50
sport

Jak informuje Polskie Radio, Duńczycy będą domagać się rekompensaty od Polskiego Związku Piłki Nożnej za zachowanie polskich fanów, którzy - ich zdaniem - wykupując bilety na sektory gospodarzy uniemożliwili miejscowym fanom nabycie wejściówek.

Polska - Dania fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta
Zagłosuj

Czy Polska zapewni sobie awans na MŚ 2018 już 5 października?

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

PR powołuje się na pismo od rzecznika DBU Jakoba Hoyera pismo, w którym napisano, że "z powodu uniemożliwienia przez polskich kibiców wejścia na stadion wielu kibicom duńskiej reprezentacji, federacja postanowiła udzielić Duńczykom zniżki na następny mecz z Rumunią". Federacja poniesie więc spore straty, które ma pokryć... PZPN.

Polscy kibice zapełnili sektor przeznaczony dla przyjezdnych, ale wielu naszych rodaków wykupiło miejscówki w sektorach gospodarzy. Część z nich nie została wpuszczona na stadion, pod którym wywiązało się kilka bójek i awantur. Duńska policja brutalnie pobiła jednego z sympatyków reprezentacji Polski, cztery osoby wciąż pozostają w areszcie.

O komentarz poprosiliśmy rzecznika PZPN Jakuba Kwiatkowskiego. Z jego słów jasno wynika, że na razie takie pismo do PZPN nie wpłynęło, a nawet gdy wpłynie, nie będzie respektowane.

- Nic ten temat nie wiemy. Poza tym możemy odpowiadać wyłącznie za grupę kibiców, której sprzedaliśmy bilety. Taka jest praktyka - napisał Kwiatkowski.

Polska przegrała z Danią aż 4:0, ale wciąż jest liderem grupy E po poniedziałkowym zwycięstwie z Kazachstanem. Najbliższy mecz zagra z Armenią 5 października i już wtedy może zapewnić sobie awans. Do tego niezbędne będzie zwycięstwo i remis Danii z Czarnogórą.

RadioZET.pl/Polskie Radio/KS

Oceń