Zamknij

Robert Lewandowski po meczu z Danią: Bez walki, bez ambicji, bez pomysłu

Krzysztof Sobczak
02.09.2017 12:26
Robert Lewandowski
fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta

- W tym meczu zabrakło wszystkiego - stwierdził krótko Robert Lewandowski po klęsce reprezentacji Polski w meczu z Danią (0:4). Mimo porażki biało-czerwoni pozostali na 1. miejscu w grupie, ale ich przewaga nad Danią i Czarnogórą stopniała do trzech punktów.

Zagłosuj

Czy Polska pokona Kazachstan?

Liczba głosów:

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Po druzgocącej wpadce media i kibice nie pozostawili na piłkarzach suchej nitki, jednak to kapitan reprezentacji Polski Robert Lewandowski najmocniej skrytykował grę biało-czerwonych.

Zobacz także

- To zimny prysznic dla nas, dla dziennikarzy. Wiemy, co mówiliście, pisaliście. A skończyło się na tym, że zagraliśmy bez walki, bez ambicji, bez pomysłu - wypalił gwiazdor Bayernu Monachium.

- Nie jesteśmy drużyną, która bez zaangażowania, walki oraz idealnego podejścia do meczu może wyjść na boisko i sobie "pykać". Dzisiaj nie graliśmy w ogóle swojej piłki. Graliśmy to, co chcieli Duńczycy. Daliśmy się w to wciągnąć, nie potrafiliśmy zareagować. Pod każdym względem zawiodło wszystko. Popełniliśmy wiele prostych błędów, nawet w ustawieniu. Niepotrzebnie walczyliśmy z nimi przy tych długich piłkach, przy ich wzroście. Powinniśmy więcej grać piłką, a my stosowaliśmy długie podania. To było dla Duńczyków idealne. Daliśmy się złapać na ich taktykę - dodał.

- Teraz gramy z Kazachstanem i od początku musimy być zwarci, gotowi, pełni determinacji, musimy stwarzać sytuacje i strzelać bramki. Wciąż mamy przewagę w grupie, ale to nie upoważnia nas do tego, żebyśmy choć przez chwilę pomyśleli, że mamy już spokój - grzmiał "Lewy".

W spotkaniu z Danią zawiedli wszyscy zawodnicy, a przed starciem z Kazachstanem Adam Nawałka musi odpowiedzieć sobie na wiele pytań, jednak kluczowe brzmi: dać szansę rehabilitacji tym, co zawiedli w Kopenhadze, czy postawić na zupełnie nowy skład z 5-6 nowymi ogniwami.

Mecz Polska - Kazachstan odbędzie się w poniedziałek 4 września.

RadioZET.pl/PAP/Sportowe Fakty/KS