Polska - Dania: Nawałka: Mimo okna transferowego piłkarze skupiają się na Danii

Krzysztof Sobczak
31.08.2017 17:00
Adam Nawałka
fot. PAP

Selekcjoner Adam Nawałka zapewnił, że mimo kończącego się okna transferowego polscy piłkarze są skupieni i dobrze przygotowani mentalnie do starcia z Danią. Początek piątkowego meczu eliminacji mistrzostw świata o 20:45 w Kopenhadze.

Zagłosuj

Kto wygra mecz?

Liczba głosów:

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Koniec sierpnia to bardzo gorący okres dla piłkarzy, noszących się z zamiarem zmiany barw klubowych. Powyższa uwaga dotyczy również szykujących się do meczu z Danią podopiecznych Nawałki, zwłaszcza Kamila Grosickiego, który występuje obecnie w drugoligowym angielskim Hull City.

Zobacz także

- Tak się złożyło, że koniec okienka transferowego zbiegł się z naszym meczem. To trudna sytuacja, czasami życiowe decyzje dla piłkarzy, ale zapewniam, że najważniejszy jest piątkowy mecz i wszyscy zawodnicy skupiają się tym wydarzeniu. Widzę, że są naprawdę dobrze przygotowani. Nie tylko fizycznie, ale również mentalnie - zapewnił selekcjoner podczas konferencji prasowej w Kopenhadze.

Siła woli i determinacja

Polscy piłkarze po sześciu kolejkach są zdecydowanymi liderami grupy E kwalifikacji MŚ 2018. Mają 16 punktów (pięć zwycięstw i jeden remis), a kolejne zespoły w tabeli - Czarnogórę i Danię - wyprzedzają aż o sześć punktów.

- Jesteśmy w bardzo dobrej sytuacji, ale zasłużyliśmy sobie na to ciężką pracą. Siła woli i determinacja naszych zawodników sprawiają, że jesteśmy pewni siebie. Oczywiście szanujemy wszystkich rywali, dlatego przygotowujemy się do meczu z każdym z nich bardzo poważnie - zaznaczył trener.

Piątkowe spotkanie z Danią może być najtrudniejszym dla biało-czerwonych w trwających eliminacjach.

- Dania robi systematyczne postępy. Na pewno czeka nas trudne spotkanie. Mieliśmy analizę gry tego przeciwnika, nasi zawodnicy dostali niezbędne informacje. Skupiamy się jednak głównie na sobie. Chcemy kontrolować wydarzenia i przechodzić płynnie z jednej sfery organizacji gry do drugiej - podkreślił.

Wszyscy zdrowi

Selekcjoner zaprzeczył, jakoby bramkarz Wojciech Szczęsny zmagał się z kłopotami zdrowotnymi. - Wszyscy piłkarze są zdrowi i gotowi do gry. Podczas odprawy przedmeczowej tradycyjnie oni pierwsi poznają skład, a później ogłosimy to publicznie - zapowiedział.

RadioZET.pl/PAP/KS