Koszmar w Kopenhadze, Polska przegrała z Danią 0:4!

Andreas Nicolaides
01.09.2017 22:35
Polska - Dania

Polska przegrała z Danią 0:4 w meczu el. MŚ 2018. Mimo tego biało-czerwoni pozostali liderem swojej grupy eliminacyjnej. Kolejny meczu już w poniedziałek - w Warszawie zagramy z Kazachstanem.

To pierwsza porażka reprezentacji Polski po serii 13 meczów bez przegranej. Wcześniej podopieczni trenera Adama Nawałki ponieśli porażkę 1 czerwca 2016 roku z Holandią 1:2 w towarzyskim spotkaniu w Gdańsku. Jednak o co najmniej cztery gole biało-czerwoni poprzednio byli gorsi od rywali 8 czerwca w 2006 roku, kiedy w Murcji ulegli w sparingu Hiszpanii 0:6. W 21. wieku różnicą czterech bramek przegrali jeszcze z... Danią (1:5, w sierpniu 2004 w Poznaniu) oraz z Portugalią (0:4, w mundialu w Korei Płd. w 2002 roku).

W Kopenhadze gospodarze od początku spotkania narzucili swój styl gry. Już w pierwszej minucie groźnie strzelał się Thomas Delaney, a Łukasz Fabiański z trudem obronił. Jednak w 15. minucie polski bramkarz był bezradny po uderzeniu głową tego pomocnika Werderu Brema, którego przy rzucie rożnym nie upilnował Piotr Zieliński.

Po zdobyciu bramki przewaga Duńczyków była jeszcze większa. Kwadrans później Andreas Cornelius wyprzedził w polu karnym Michała Pazdana i groźnie strzelił głową, lecz tym razem piłka minęła bramkę. Jednak w 42. minucie napastnik Atalanty Bergamo już się nie pomylił. Przy obu golach asystował pomocnik Tottenhamu Hotspur Christian Eriksen.

Piłkarze Nawałki byli słabsi w każdym elemencie gry, ale przede wszystkim przegrywali walkę w środku pola. Zupełnie niewidoczni byli Zieliński i Krzysztof Mączyński. Nieco lepiej prezentował się Karol Linetty. Poza tym w 34. minucie z powodu problemów z żołądkowych boisko musiał opuścić Łukasz Piszczek, którego zastąpił Thiago Cionek.

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie. Efektem przewagi gospodarzy były dwa kolejne gole. W 59. minucie Nicolai Joergensen wykorzystał błąd Fabiańskiego, który wybił piłkę przed siebie, a napastnik Feyenoordu Rotterdam wpakował ją do siatki z około 10 metrów.

Aplauz kibiców przywitał wracającego do drużyny narodowej po 21 miesiącach przerwy Nicklasa Bendtnera, który pojawił się na boisku na ostatni kwadrans. Jednak w 80. minucie wynik ustalił najbardziej znany obecnie zawodnik reprezentacji Danii - Eriksen był nieatakowany przez rywali i popisał się efektownym strzałem z dystansu.

Na stadion nie wpuszczono wszystkich polskich kibiców. Dla gości przeznaczono, tak jak przed każdym meczem, pięć procent miejsc na stadionie. W tym przypadku - niespełna dwa tysiące wejściówek. Fani biało-czerwonych kupili ich jednak więcej, również na miejsca dla gospodarzy. Części z nich udało się wejść na trybuny. Przed obiektem doszło do interwencji policji, która użyła siły wobec kilkunastoosobowej grupy polskich fanów.

22:36

Dziękujemy za dziś i zapraszamy na następne relacje.

22:36

Kolejny mecz - z Kazachstanem - już w poniedziałek.

90. min.

Koniec! Polska przegrała z Dania 0:4, ale wciąż pozostaje liderem swojej grupy eliminacyjnej.

90. min.

Jeszcze strzał Zielińskiego, ale zablokowany.

90. min.

Dwie minuty doliczone.

87. min.

Grosicki na pole karne do Lewandowskiego - strzał głową! Nad poprzeczką!

86. min.

Duńczycy już zupełnie rozluźnieni. Długo utrzymują się przy piłce.

80. min.

Kompletnie nieatakowany był Eriksen na ok. 23. metrze. Przyjął, odwrócił się i przepięknym strzałem pokonał Fabiańskiego. Przegrywamy już 0:4.

80. min.

GOOOL! Co za piękny strzał Eriksena!

78. min.

Kapitalne teraz zagranie Eriksena do Sisto w pole karne, ale strzał młodego skrzydłowego wylądował na bocznej siatce.

76. min.

Bardzo aktywny jest Makuszewski. Teraz ładnym podaniem szukał Milika, ale napastnik Napoli uprzedzony przez bramkarza gospodarzy.

74. min.

Za Corneliusa wchodzi Bendtner!

72. min.

A na trybunach wrzawa, bo do wejścia szykuje się Bendtner.

70. min.

Urwał się Makuszewski na lewej stronie, zagrywa na 16. metr do Milika, mamy strzał! Ale nad bramką! Szkoda, to była dobra sytuacja.

68. min.

Sisto na lewej stronie, schodzi środka - strzał! Odbija Fabiański!

66. min.

Jeszcze jedna zmiana w naszej kadrze: Makuszewski za Linetty'ego.

64. min.

Grosicki na prawej stronie, podanie w pole karne, ale wybija Kjaer.

61. min.

Na boisku pojawił się Arkadiusz Milik. Zmienił Błaszczykowskiego.

59. min.

Mocna piłka w nasze pole karne, Pazdan nie potrafił jej wybić, przejął Eriksen, dośrodkował - tam interwencja Fabiańskiego, ale do odbitej przez niego piłki dopadł Jorgensem i trafił do pustej bramki.

59. min.

GOOOL! Kolejny błąd naszej defensywy, tym razem wykorzystany przez Jorgensena.

57. min.

Mało jest widoczny dziś Lewandowski, ale trudno się dziwić. Kjaer nie odpuszcza go na krok.

54. min.

Eriksen z dystansu! Wysoko nad bramką Fabiańskiego.

52. min.

Dużo teraz walki w środku pola.

50. min.

Za mocne teraz podanie Zielińskiego do Grosickiego na skrzydło.

48. min.

Rzut wolny dla Polski, ale fatalnie dośrodkowuje Grosicki.

47. min.

Wysoki pressing biało-czerwonych, ale nie ma się co dziwić. Trzeba zacząć odrabiać straty.

46. min.

Czas na drugą połowę!

21:32

Wracamy za kilka minut.

45. min.

Koniec pierwszej połowy! Przegrywamy 0:2 w Kopenhadze.

45. min.

Duńczycy wciąż w ataku. Chcą powiększyć przewagę przed przerwą.

42. min.

Pomylił się Glik, chciał wybić piłkę, ale trafił w Eriksena, gracz Tottenhamu dośrodkował na nogę Corneliusa, a ten wpakował piłkę do bramki!

42. min.

GOOOL! Cornelius i przegrywamy już 0:2!

40. min.

Faulowany teraz Lewandowski. Leży na murawie nasz kapitan.

37. min.

Na szczęście tym razem radzimy sobie z zagraniem Eriksena z narożnika boiska.

37. min.

Kolejne dośrodkowanie w nasze pole karne. Cionek wybija na rzut rożny.

34. min.

Na to wygląda! Cionek pojawia się w miejsce Piszczka!

33. min.

Tymczasem do wejścia szykuje się Thiago Cionek. Czyżby kontuzja któregoś z obrońców?

30. min.

Mieliśmy bardzo dużo szczęścia! Dośrodkowanie w pole karne, Cornelius wygrał pojedynek główkowy z Pazdanem, ale będąc 2-3 metry od bramki przestrzelił!

29. min.

Oby tym razem było inaczej...

27. min.

Świetna akcja Błaszczykowskiego na prawej stronie, ale jego dośrodkowanie nie trafiło do żadnego z partnerów.

26. min.

Tymczasem znów urwał się naszym obrońcom Sisto. Uderzył na bramkę Fabiańskiego, ale nie trafił.

27. min.

Utrzymujemy się przy piłce, piłka znów do Piszczka - strzał! Nad bramką!

23. min.

Teraz małe zamieszanie w polu karnym Duńczyków... strzela Linetty z kilku metrów! W ostatniej chwili blokuje Kjaer!

21. min.

Znów niebezpiecznie pod nasza bramką! Sisto strzela zza pola karnego! Zablokowany przez Pazdana!

20. min.

Posiadanie piłki 64 - 36 proc. na korzyść Duńczyków.

17. min.

W odpowiedzi uderzał Zieliński, ale niecelnie.

15. min.

Dośrodkowanie na bliższy słupek, tam zupełnie niepilnowany gracz reprezentacji Danii i Fabiański bez szans.

15. min.

GOOOL! Delaney trafia do uderzeniu głową!

15. min.

Rzut rożny dla Danii...

13. min.

Długo teraz grają gospodarze wokół naszego pola karnego, ale skutecznie bronimy się przed ich atakiem.

12. min.

Lewandowski... Niecelny strzał.

11. min.

Faulowany Mączyński blisko pola karnego rywali. Będzie okazja do strzału.

10. min.

Ładna akcja Sisto na lewej stronie, dośrodkowanie w pole karne... Ale strzał głową Eriksena niecelny.

7. min.

Cornelius teraz w naszym polu karnym, ale dobrze interweniuje Pazdan. Oddalamy zagrożenie od bramki.

6. min.

Mocny początek, obie ekipy z dobrymi szansami do zdobycia bramki.

4. min.

A teraz biało-czerwoni ruszyli z kontratakiem! Piszczek zagrał w pole karne, ale jego podanie zablokowane, dopada do piłki obrońca BVB - strzał! Nad bramką!

2. min.

Polacy mieli rzut wolny, ale dośrodkowanie Błaszczykowskiego pewnie wyłapał bramkarz Duńczyków.

1. min.

Ależ mogli to zacząć gospodarze! Delaney kropnął zza pola karnego pod poprzeczkę, ale kapitalnie interweniował Fabiański!

1. min.

Zaczynamy!

20:43

Przywitanie kapitanów i czekamy już na pierwszy gwizdek sędziego!

20:39

Przed nami hymny.

20:37

Piłkarze obu ekip właśnie wychodzą na murawę!

20:37

Doping dla naszych graczy jak zwykle - będzie na najwyższym poziomie:

20:36

Przypominamy, że pierwszy mecz obu ekip w Warszawie zakończył się wygraną biało-czerwonych 3:2 po hat-triku Lewandowskiego.

20:35

Ostatnie przypomnienie składów:

20:29

Duńczycy, tak jak zapowiadali, nie chcą wpuszczać na stadion Polaków, którzy kupili bilety na miejsca w sektorze gospodarzy.

20:27

Aktualna tabela naszej grupy:

20:20

Ustawienie Polaków:

20:19

- Chcemy kontrolować mecz, głownie przez środkową strefę boiska. Gramy trzema pomocnikami, ale każdy ma inne zadania. To jednak nie zmienia faktu, że bronić chcemy się cała drużyną i podobnie w ataku, po przejściu do ofensywy chcemy wykorzystać ataku szybkości i kreatywności - dodał selekcjoner.

20:16

- Kluczowe mecze przed nami. Zostały cztery i do każdego podejdziemy bardzo poważnie. Na spotkanie z Duńczykami jesteśmy dobrze przygotowani - powiedział przed meczem Adam Nawałka.