Polska - Czechy: W jakim zestawieniu zagrają biało-czerwoni? [PRZEWIDYWANY SKŁAD]

Krzysztof Sobczak
15.11.2018 13:31
Łukasz Skorupski
fot. PAP

W czwartek piłkarska reprezentacja Polski rozegra przedostatni, a ostatni na własnym boisku mecz w tym roku. Rywalem będą Czesi, a selekcjoner Jerzy Brzęczek będzie mógł sprawdzić kolejnych zawodników. W jakim składzie zagrają biało-czerwoni?

Zagłosuj

Kto wygra mecz?

Liczba głosów:

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

- Czas na eksperymenty już się skończył. Z Czechami zagramy w optymalnym składzie ze skrzydłowymi - zapewniał Jerzy Brzęczek na konferencji prasowej. To by oznaczało rezygnację z testowania ustawienia z dwoma napastnikami i czterema środkowymi pomocnikami.

Zobacz także

W przewidywanym składzie zaprezentowanym przez "Przegląd Sportowy" rolę skrzydłowych mają pełnić coraz lepiej radzący sobie w Hull City i powracający do wysokiej dyspozycji Kamil Grosicki oraz gracz Jagiellonii Białystok Przemysław Frankowski. "Jokerem" najpewniej znów będzie Jakub Błaszczykowski, który kompletnie wypadł z orbity zainteresowań trenera Wolfsburga.

Polska - Czechy: Problemy w obronie

Jak zwykle największe problemy mamy w obronie. Z powodu kontuzji na zgrupowanie nie przyjechał Kamil Glik, a Maciej Rybus dopiero powraca do gry po urazie i nie otrzymał powołania. Na dolegliwości narzeka ponadto Artur Jędrzejczyk, który mógłby wystąpić na każdej pozycji w czteroosobowym bloku defensywnym. W tej sytuacji partnerem Bednarka ma być Marcin Kamiński, a Bartosz Bereszyński będzie przesunięty na lewo. Po prawej stronie wystąpi znakomicie radzący sobie w Dynamie Kijów Tomasz Kędziora.

Już wcześniej było pewne, że między słupkami stanie bramkarz Bolonii, Łukasz Skorupski. Żadnych zaskoczeń nie ma również w linii pomocy, którą mają tworzyć Grzegorz Krychowiak, Mateusz Klich oraz wysunięty do przodu Piotr Zieliński. To on tak de facto ma wspomagać "Lewego" w linii ataku.

Przewidywany skład na mecz Polska - Czechy:

Skorupski - Kędziora, Kamiński, Bednarek, Bereszyński - Krychowiak, Klich - Frankowski, Zieliński, Grosicki - Lewandowski

RadioZET.pl/Przegląd Sportowy/KS