Zamknij

Kontuzja Grzegorza Krychowiaka. Kiedy wróci do gry?

Andreas Nicolaides
22.03.2017 17:15
Grzegorz Krychowiak
fot. PAP/EPA

Około trzech tygodni potrwa przerwa w treningach Grzegorza Krychowiaka - poinformował lekarz reprezentacji Polski Jacek Jaroszewski. Piłkarz Paris Saint-Germain ma złamane żebro i nie zagra w niedzielnym meczu z Czarnogórą w eliminacjach mistrzostw świata.

Zagłosuj

Czy Polska wygra z Czarnogórą?

Liczba głosów:

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Podczas środowej konferencji prasowej Jaroszewski powiedział, że Krychowiak doznał kontuzji w niedzielę, na ostatnim treningu klubowym. Medycyna w obecnych czasach stwarza możliwości podjęcia próby trenowania i grania z pękniętym czy złamanym żebrem, dlatego pomocnik kadry taką próbę postanowił podjąć...

- Grzegorz był zdeterminowany i za wszelką cenę chciał sprawdzić, czy będzie w stanie trenować i zagrać. Niestety, po treningu okazało się, że nic z tego nie wyjdzie. Nie ma sensu aby z nami zostawał, dlatego dziś wraca do Paryża. Leczenie w jego przypadku potrwa około trzech tygodni - stwierdził lekarz.

Jaroszewski dodał, że złamania żebra leczy się na kilka sposobów, a w przypadku Krychowiaka doszło do niego w odcinku chrzęstnym. - To oznacza, że leczenie będzie krótsze niż w przypadku gdyby do złamania doszło w odcinku okostnym. Poza tym dla Krychowiaka będzie mniej bolesne w takim codziennym życiu - wyjawił.

Szef banku informacji reprezentacji Hubert Małowiejski przypomniał, że Krychowiaka zabraknie w meczu o stawkę w ekipie narodowej po raz pierwszy od niecałych pięciu lat, tj. od meczu z... Czarnogórą we wrześniu 2012 roku - 2:2 w el. MŚ 2014.

- Mamy przygotowane różne warianty ustawienia drużyny po to, by brak Krychowiaka nie był odczuwalny w sensie negatywnym. Oczywiście, że jego kontuzja nie jest nam na rękę, bowiem to jeden z filarów zespołu już od kilku lat. Ale urazy są czymś naturalnym w sporcie, tym bardziej w piłce nożnej - przyznał Małowiejski.

- Wszyscy pozostali zawodnicy są zdrowi i gotowi do gry - dodał z kolei Jaroszewski.

Środowy trening drużyny trenera Adama Nawałki rozpocznie się o godz. 17.15 na stadionie Polonii Warszawa. Zajęcia przez pierwszy kwadrans będą otwarte dla mediów.

Mecz Polska - Czarnogóra odbędzie się 26 marca. Jego początek o godz. 20.45. Relacja na żywo na sport.radiozet.pl. Gdzie obejrzeć transmisję? Sprawdź nasz program TV.

RadioZET.pl/PAP/AN