Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Kontuzja Grzegorza Krychowiaka. Kiedy wróci do gry?

22.03.2017 17:15
sport

Około trzech tygodni potrwa przerwa w treningach Grzegorza Krychowiaka - poinformował lekarz reprezentacji Polski Jacek Jaroszewski. Piłkarz Paris Saint-Germain ma złamane żebro i nie zagra w niedzielnym meczu z Czarnogórą w eliminacjach mistrzostw świata.

Grzegorz Krychowiak fot. PAP/EPA
Zagłosuj

Czy Polska wygra z Czarnogórą?

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Podczas środowej konferencji prasowej Jaroszewski powiedział, że Krychowiak doznał kontuzji w niedzielę, na ostatnim treningu klubowym. Medycyna w obecnych czasach stwarza możliwości podjęcia próby trenowania i grania z pękniętym czy złamanym żebrem, dlatego pomocnik kadry taką próbę postanowił podjąć...

- Grzegorz był zdeterminowany i za wszelką cenę chciał sprawdzić, czy będzie w stanie trenować i zagrać. Niestety, po treningu okazało się, że nic z tego nie wyjdzie. Nie ma sensu aby z nami zostawał, dlatego dziś wraca do Paryża. Leczenie w jego przypadku potrwa około trzech tygodni - stwierdził lekarz.

Jaroszewski dodał, że złamania żebra leczy się na kilka sposobów, a w przypadku Krychowiaka doszło do niego w odcinku chrzęstnym. - To oznacza, że leczenie będzie krótsze niż w przypadku gdyby do złamania doszło w odcinku okostnym. Poza tym dla Krychowiaka będzie mniej bolesne w takim codziennym życiu - wyjawił.

Szef banku informacji reprezentacji Hubert Małowiejski przypomniał, że Krychowiaka zabraknie w meczu o stawkę w ekipie narodowej po raz pierwszy od niecałych pięciu lat, tj. od meczu z... Czarnogórą we wrześniu 2012 roku - 2:2 w el. MŚ 2014.

- Mamy przygotowane różne warianty ustawienia drużyny po to, by brak Krychowiaka nie był odczuwalny w sensie negatywnym. Oczywiście, że jego kontuzja nie jest nam na rękę, bowiem to jeden z filarów zespołu już od kilku lat. Ale urazy są czymś naturalnym w sporcie, tym bardziej w piłce nożnej - przyznał Małowiejski.

- Wszyscy pozostali zawodnicy są zdrowi i gotowi do gry - dodał z kolei Jaroszewski.

Środowy trening drużyny trenera Adama Nawałki rozpocznie się o godz. 17.15 na stadionie Polonii Warszawa. Zajęcia przez pierwszy kwadrans będą otwarte dla mediów.

Mecz Polska - Czarnogóra odbędzie się 26 marca. Jego początek o godz. 20.45. Relacja na żywo na sport.radiozet.pl. Gdzie obejrzeć transmisję? Sprawdź nasz program TV.

RadioZET.pl/PAP/AN

Oceń