Piękne gole "Lewego" i Piszczka! Polska lepsza od Czarnogóry!

Andreas Nicolaides
26.03.2017 22:42
reprezentacja Polski

Polska wygrała z Czarnogórą 2:1 w meczu 5. kolejki el. MŚ 2018! Gole dla biało-czerwonych strzelali Robert Lewandowski i Łukasz Piszczek. Napastnik Bayernu Monachium trafił po strzale z rzutu wolnego, obrońca BVB wykorzystał z kolei cudowne podanie Piotra Zielińskiego i pięknym lobem pokonał bramkarza rywali.

90. min.

Koniec! Polska wygrała z Czarnogórą 2:1! To bardzo ważne trzy punkty w kontekście walki o awans do MŚ 2018! Pozostajemy liderami naszej grupy i umacniamy się na prowadzeniu!

90. min.

Peszko pojawił się jeszcze na boisku. Zmiana czysto taktyczna.

90. min.

Nic z tego nie wyszło. Piłka na aucie. Wznowią Polacy.

90. min.

Rzut rożny dla Czarnogóry.

90. min.

Jeszcze dwie minuty...

90. min.

Cały czas atakują gospodarze. Polacy jednak dobrze grają w obronie.

90. min.

Zmiana też w ekipie rywali: Na boisku melduje się Mirko Vucinic!

90. min.

Zmiana w reprezentacji Polski: Cionek za Mączyńskiego.

90. min.

Arbiter doliczył pięć minut.

90. min.

Idziemy z kontratakiem, Grosicki w pole karne do Teodorczyka - strzał głową! Nad bramką!

89. min.

Ładnie grają Czarnogórcy, ale skutecznie "wypychamy" ich z obrębu naszej "szesnastki".

86. min.

Czarnogórcy nie zaprzestają ostrej gry. Leży Mączyński...

82. min.

Kapitalne zagranie Zielińskiego do Piszczka, ten wychodzi sam na sam i pięknym lobem pokonuje bramkarza! Brawo! Prowadzimy 2:1!!!

82. min.

GOOOOOL!!! Co za bramka!!!

81. min.

Teraz długie zagranie do Grosickiego. Niestety, zbyt długie.

78. min.

Teodorczyk zmienia Linetty'ego.

75. min.

Szansa dla Czarnogóry, kontratak 4 na 4... Strzał z dystansu! Fatalny... Od bramki wznowi Fabiański.

74. min.

Łukasz Teodorczyk szykuje się do wejścia.

72. min.

Ależ to zmarnował Safranac! Był kompletnie niepilnowany, ale nie trafił do bramki z kilku metrów! Mamy dużo szczęścia!

71. min.

Teraz rzut rożny dla gospodarzy.

70. min.

20 minut do końca. Inicjatywa po stronie rywali, choć póki co bez kolejnych okazji. Stanęli Polacy.

65. min.

Mieliśmy kapitalne szanse na zdobycie drugiej bramki, tymczasem trafili rywale. Teraz to oni w ataku!

63. min.

Dośrodkowanie z prawej strony, niepilnowany gracz gospodarzy na 5. metrze i strzałem głową pokonuje Fabiańskiego!

63. min.

GOOOL! Mugosa i 1:1!

61. min.

Co teraz zrobili Polacy?! To powinno być 2:0! Piszczek wyszedł sam na sam z bramkarzem rywali, podał do Lewandowskiego - nie ma bramkarza! - strzał wybija obrońca! Po chwili znów Lewandowski sam na sam, teraz on podaje do Piszczka! Znów nie ma bramki, broni golkiper Czarnogóry!!!

58. min.

Świetna teraz szansa Czarnogóry!!! Dośrodkowanie z lewej strony - strzał z 11. metra Mugosy! Nad bramką! Przysnęła nasza obrona w tej sytuacji.

56. min.

Ruszył teraz prawą stroną Błaszczykowski. Jego podanie w pole karne przeciął jednak Savić.

53. min.

Lewandowski w barwach biało-czerwonych ostatnio w formie:

52. min.

Teraz szybkie zagranie w nasze pole karne... Pewna interwencja Fabiańskiego.

49. min.

I kolejny fatalnie rozegrany stały fragment przez Grosickiego.

48. min.

Kolejny faul na Lewandowskim. I żółta kartka dla Sofranaca.

48. min.

Piłka w pole karne... Savić! Niecelny strzał!

47. min.

Rzut rożny dla gospodarzy. Będzie groźnie.

46. min.

Czas na drugą połowę!

45. min.

Wyniki z innych boisk (również do przerwy):

Armenia - Kazachstan 2:0
Dania - Rumunia 0:0

45. min.

Mecz walki bez wielu sytuacji bramkowych. Na szczęście mamy Lewandowskiego, który w 40. minucie popisał się pięknym strzałem z rzutu wolnego. Wracamy za kilka minut!

45. min.

Niewiele zdziałali w jej trakcie gospodarze. Przerwa!

45. min.

Minuta doliczona.

44. min.

Rywale nie potrafią odpowiedzieć. Pewnie bronimy dostępu do naszej bramki.

42. min.

Faul w ataku Vesovica i żółta kartka dla reprezentanta gospodarzy.

40. min.

Kapitalny strzał z rzutu wolnego! Bramkarz nawet nie drgnął!!!

40. min.

GOOOOOL!!! Lewandowski!!!

39. min.

Obrońca Czarnogóry ukarany żółtą kartką.

38. min.

Z rożnego niewiele udało się ugrać, ale będzie kolejna szansa. Faul Savica blisko pola karnego.

38. min.

Piłka w pole karne... Wybijają gospodarze na rzut rożny.

37. min.

Faulowany na prawej stronie Błaszczykowski. Będzie okazja do dośrodkowania.

34. min.

Fatalne zagranie Grosickiego z rzutu rożnego. Tracimy piłkę.

34. min.

Kolejna dobra akcje Polaków! Piszczek do Grosickiego, ten do Błaszczykowskiego - dośrodkowanie i wybija Savić. Będzie rzut rożny.

31. min.

Ależ mieliśmy teraz szansę!!! Lewandowski w polu karnym, zagrał do Grosickiego, ten do Zielińskiego - pusta bramka! Nie trafił w piłkę! Nie spodziewał się chyba takiego zagrania Zieliński... Szkoda.

30. min.

Grosicki na lewym skrzydle - dośrodkowanie! Spokojna interwencja Savica.

29. min.

Polskim kibicom ciężko jest dziś przekrzyczeć gospodarzy, choć stawili się licznie na stadionie:

28. min.

Teraz wysoki pressing naszego zespołu blisko "szesnastki" gospodarzy. Ci jednak sobie poradzili.

27. min.

Atakować stara się Czarnogóra. Nie może jednak przedostać się z piłką pod nasze pole karne.

24. min.

Leży na boisku Glik po starciu z Beqirajem. Na szczęście nie było to nic poważnego. Gra szybko wznowiona.

22. min.

Równocześnie rozgrywane są dwa inne mecze naszej grupy:

21. min.

Teraz dobre podanie do Lewandowskiego, ten w polu karnym... Traci jednak piłkę.

18. min.

Polacy starali się teraz pograć w obrębie pola karnego rywala, ale niedokładne podanie do Jędrzejczyka i od bramki wznowi Czarnogóra.

15. min.

Dośrodkowanie... Wybijamy piłkę - strzał z dystansu, jeszcze trącił piłkę jeden z zawodników! Broni kapitalnie Fabiański! Było groźnie!

14. min.

Teraz będą mieli okazję. Rzut wolny blisko naszego pola karnego.

13. min.

Czarnogóra póki co nie potrafi zagrozić bramce Fabiańskiego. Dobrze gramy w obronie.

9. min.

Polacy starają się pozycyjnym atakiem zbliżyć pod bramkę rywali. Szanują piłkę.

6. min.

Teraz Piszczek na prawe stronie. Dośrodkowuje, ale pewnie łapie piłkę Bozović.

5. min.

Rzut wolny dla Czarnogóry. Dośrodkowanie w pole karne... Oddalamy grę.

4. min.

Ruszył teraz z indywidualną akcją Lewandowski, podaje... przejmują gospodarze.

4. min.

Mamy rzut rożny. Piłka trafia do Glika - strzał! Obok bramki! Było blisko.

3. min.

Pierwsza szansa Polaków! Grosicki wpada w pole karne, strzela z ostrego kąta! Broni bramkarz rywali!

2. min.

Ostra walka o górną piłkę. Zieliński wyraźnie zaatakowany łokciem przez rywala.

1. min.

Zaczynamy!

20:44

Czas na przywitanie obu ekip i losowanie z udziałem kapitanów.

20:41

Obie drużyny już na murawie. Czas na hymny!

20:39

Do tej pory Polska grała z Czarnogórą tylko dwa razy. W el. MŚ 2014 oba spotkania kończyły się remisami.

20:31

Polska jest oczywiście liderem swojej grupy eliminacyjnej. Czarnogóra ma jednak tylko trzy punkty mniej.

20:28

Tak kibice dziękują dziś Arturowi Borucowi, który ogłosił niedawno zakończenie reprezentacyjnej kariery:

20:24

Tak zagrają dziś Polacy:

20:23

To spotkanie odbędzie się w ramach 5. kolejki el. MŚ 2018. W dotychczasowych czterech meczach Polacy odnieśli 3 zwycięstwa i zanotowali jeden remis. Punktami podzielili się w starciu z Kazachstanem. Wygrali za to z Danią, Armenią i Rumunią.