EL. MME 2021: Remis Polski z Bułgarią. Szanse na awans już tylko iluzoryczne

13.10.2020 19:45
Polska - Bułgaria U-21

Reprezentacja Polski U-21 zremisowała 1:1 z rówieśnikami z Bułgarii w meczu eliminacji młodzieżowych mistrzostw Europy 2021. Szanse na awans biało-czerwonych są już tylko iluzoryczne - zadecydują wyniki listopadowych spotkań.

Reprezentacja Polski U-21 skomplikowała sobie sytuację w grupie 5 w piątek, przegrywając na wyjeździe z Serbią 0:1. We wtorek kropkę nad "i" postawili Rosjanie, którzy ograli Łotwę 4:1 i zapewnili sobie 1. miejsce, a co za tym idzie także bezpośredni awans na MME 2021. Polacy, aby zachować 2. pozycję, nie mogli przegrać z Bułgarią. I to się udało, ale w ostatecznym rozrachunku tych dwóch punktów może brakować.

Awans na turniej wywalczy pięć najlepszych drużyn z 2. miejsc spośród dziewięciu grup. Punkty z najsłabszą drużyną w stawce zostaną odjęte i nie będą się liczyły. Polacy na razie są w grupie najlepszych, ale w listopadzie zmierzą się z zamykającą stawkę Łotwą. Te (ewentualne) "oczka" najpewniej nie będą miały najmniejszego znaczenia. Bułgaria, która teraz ma dwa punkty mniej od biało-czerwonych, zmierzy się z Estonią, która we wtorek sensacyjnie zremisowała z Serbią.

El. MME 2021: Polska - Bułgaria U-21 [WYNIK]

To był ostatni mecz w roli selekcjoner młodzieżowej reprezentacji Polski Czesława Michniewicza. Niestety, nie należał do najlepszych - Polacy byli wyraźnie gorsi, a zadowoleni mogą być jedynie z wyniku. A raczej z braku porażki.

Pierwszego gola tuż przed przerwą zdobył Zdravko Dimitrow, który rozpoczął ten mecz na ławce rezerwowych, a wszedł już w 6. minucie w miejsce kontuzjowanego Rusewa. Odpowiedział w 66. minucie wprowadzony w przerwie Bartosz Bida.

Mecze Polska - Łotwa i Bułgaria - Estonia U-21 odbędą się 17 listopada o godz. 18.

Polska U-21 - Bułgaria U-21 1:1

Bramki: Bartosz Bida (66.) - Zdravko Dimitrov (41.)