Zamknij

Batshuayi pokonał Szczęsnego. Tak padł gol w spotkaniu Polska - Belgia

14.06.2022 22:33

Michy Batshuayi zdobył jedynego gola w spotkaniu Polska - Belgia rozegranego na PGE Narodowym w ramach Ligi Narodów UEFA. Wojciech Szczęsny nie miał nic do powiedzenia w tej sytuacji. Zobacz wideo gola z meczu Polska - Belgia.

Polska - Belgia: WIDEO. Zobacz wszystkie gole z meczu Ligi Narodów
fot. Twitter/screen

Mecz Polska - Belgia kończył czerwcowe zgrupowanie Ligi Narodów. Po trzech kolejkach w grupie 4 dywizji A biało-czerwoni mieli cztery punkty, podobnie jak Belgowie. Najpierw podopieczni trenera Czesława Michniewicza pokonali we Wrocławiu Walię 2:1, następnie ulegli w Brukseli Belgii aż 1:6 i zremisowali w Rotterdamie z Holandią 2:2. Ostatnie dwa mecze w grupie 4 dywizji A polscy piłkarze rozegrają we wrześniu - spotkają się wówczas u siebie z Holandią i na wyjeździe z Walią.

Na Stadionie Narodowym Biało-czerwoni mieli szanse rewanżu za porażkę 1:6, której w ubiegłym tygodniu doznali w Brukseli. Okazje były, ale brakowało skutecznego wykończenia. Lepsi w tym względzie byli rywale.

Polska - Belgia: gol z meczu Ligi Narodów

Na pierwszego gola nie trzeba było przesadnie długo czekać. Tuż po upływie kwadransa gry Tielemans wrzucił piłkę za plecy polskich obrońców, a całość zwieńczył Michy Batshuayi. Jak się później okazało, było to jedyne trafienie w tym meczu. Polacy też mieli swoje szanse, ale Karol Świderski obił słupek albo dobrze między słupkami spisywał się Simon Mignolet.

RadioZET.pl