Polska - Austria: Biało-czerwoni zagrają z Austriakami przy zamkniętym dachu

09.09.2019 18:01
PGE Narodowy
fot. ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Mecz Polska - Austria zostanie rozegrany przy zamkniętym dachu PGE Narodowego - poinformował rzecznik prasowy PZPN-u, Jakub Kwiatkowski. Ma to związek z kiepskimi prognozami pogody w Warszawie na poniedziałkowy wieczór.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku  

- Mecz Polska - Austria odbędzie się przy zamkniętym dachu PGE Narodowego - przekazał rzecznik prasowy Polskiego Związku Piłki Nożnej i reprezentacji, Jakub Kwiatkowski. - Graliśmy już w takich okolicznościach. Tego aż tak nie czuć. Powietrze w niecce niewiele się zmienia - dodał, wyjaśniając ponadto, że taką decyzję podjęto w związku z progonozowanymi obfitymi opadami deszczu w poniedziałkowy wieczór w Warszawie. 

Zobacz także

Polska - Austria przy zamkniętym dachu Stadionu Narodowego

Oba zespoły przystąpią do tej rywalizacji w odmiennych nastrojach - po czterech wygranych z rzędu, w piątek biało-czerwoni stracili pierwsze gole w eliminacjach i przegrali w Lublanie ze Słowenią 0:2. Z kolei Austriacy pokonali Łotyszy aż 6:0.

Polacy z 12 punktami prowadzą w grupie G el. Euro 2020, ale ich przewaga nad Austrią stopniała do trzech "oczek". Poniedziałkowi rywale podopiecznych trenera Jerzego Brzęczka mają serię trzech zwycięstw. Słowenia i Izrael zgromadziły po 8 pkt.

Bilans dotychczasowych dziewięciu konfrontacji polsko-austriackich to pięć wygranych biało-czerwonych, remis i trzy porażki. Bramki: 19-17 na korzyść Polaków.

Po stronie gospodarzy poniedziałkowego meczu stoi też statystyka występów na PGE Narodowym, gdzie są niepokonani od pięciu i pół roku.

Spotkanie na PGE Narodowym rozpocznie się w poniedziałek 9 września o godzinie 20:45.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/MG