Przewidywany skład na mecz Austria - Polska. Kto zagra w el. Euro 2020?

Andreas Nicolaides
21.03.2019 08:40
Polska - Austria
fot. PAP/EPA

Skład na mecz Austria - Polska w el. Euro 2020 zaprząta głowę selekcjonera Jerzego Brzęczka od wielu tygodni. Kłopot bogactwa ma przede wszystkim w ataku. Na kogo ostatecznie postawi?

Zagłosuj

Czy Polska wygra z Austrią?

Liczba głosów:

Mecz Polska - Austria będzie pierwszym biało-czerwonych w eliminacjach mistrzostw Europy 2020 i teoretycznie najtrudniejszym. Kto zagra w meczu Austria - Polska?

Skład na mecz Austria - Polska w el. Euro 2020

W bramce na pewno zobaczymy Wojciecha Szczęsnego, bo mówił o tym selekcjoner podczas przedmeczowej konferencji prasowej.

W obronie pewniakiem wydaje się być Bartosz Bereszyński. Wątpliwością pozostaje jednak jego pozycja. Nominalnie prawy obrońca może zagrać z lewej strony, by pokryć lukę zostawioną po kontuzjowanym Macieju Rybusie. Wtedy jego miejsce na prawej flance zająłby Tomasz Kędziora. W środku obrony ujrzymy najpewniej duet Kamil Glik - Jan Bednarek.

W linii pomocy zagrają Mateusz Klich i Grzegorz Krychowiak. Na bokach zobaczymy Kamila Grosickiego oraz - jako "fałszywego" skrzydłowego - Piotra Zielińskiego. Pomocnik Napoli grywa tak w swoim klubie i bardzo chciał się sprawdzić w tej roli również w kadrze. W ataku pewniakiem jest Robert Lewandowski. Miejsce obok niego zajmie prawdopodobnie Arkadiusz Milik, a Krzysztof Piątek będzie pierwszym wyborem selekcjonera, jeśli chodzi o zmiany.

Polska - Austria. Przewidywany skład

Szczęsny - Kędziora, Glik, Bednarek, Bereszyński - Klich, Zieliński, Krychowiak, Grosicki - Lewandowski, Milik.

Mecz Polska - Austria na żywo na sport.radiozet.pl. Początek w czwartek o godz. 20.45.

RadioZET.pl/AN