El. Euro 2020: Rozpędzona Austria rywalem reprezentacji Polski

09.09.2019 11:01
Polska - Austria
fot. PAP/EPA

Rozpędzona reprezentacja Austrii, która wygrała trzy ostatnie mecze, będzie w Warszawie rywalem Polski w el. Euro 2020. Mecz Polska - Austria na żywo na sport.radiozet.pl. Relacja i wynik online od godz. 20.45.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Polacy z 12 punktami prowadzą w grupie G kwalifikacji, ale po piątkowej porażce w Lublanie ze Słowenią 0:2 ich przewaga nad Austriakami, którzy z kolei pokonali Łotyszy 6:0, stopniała do trzech punktów.

- Musimy zachować rozsądek, chłodną głowę. Przegraliśmy mecz, wiemy, co robiliśmy źle, co dobrze, pokazaliśmy zawodnikom materiał wideo, wszystko przeanalizowaliśmy. Mamy jednak 12 punktów i nadal jesteśmy liderem grupy - uspokajał Brzęczek.

Polska - Austria: Transmisja. Gdzie oglądać na żywo?

Polska - Austria: Transmisja - Gdzie oglądać mecz el. Euro 2020?

W poniedziałek do jego dyspozycji powinien już być Kamil Glik, który w poprzednim meczu nie zagrał z powodu kontuzji.

Z Austrią już raz w tych eliminacjach Polacy się spotkali - na inaugurację w marcu wygrali w Wiedniu 1:0. "Teraz zagramy z silniejszą, lepszą Austrią niż pół roku temu, ale naszym celem jest zwycięstwo" - przyznał szkoleniowiec biało-czerwonych.

Austriacy przyjechali do Warszawy mocno podbudowani udaną passą oraz... porażką Polaków.

- Już po losowaniu mówiłem, że w tej grupie jest kilka drużyn o zbliżonych umiejętnościach i walka o awans będzie wyrównana. Polacy w piątek doznali pierwszej porażki i zrobiło się jeszcze ciekawiej. W tabeli wszyscy są bliżej siebie, różnice zmalały - powiedział ich niemiecki trener Franco Foda.

Mecz Polska - Austria na żywo: Relacja i wynik online

Bilans dotychczasowych dziewięciu konfrontacji polsko-austriackich to pięć zwycięstw biało-czerwonych, remis i trzy porażki. Bramki: 19-17 na korzyść Polaków.

Po stronie gospodarzy poniedziałkowego meczu stoi też statystyka występów na PGE Narodowym, gdzie są niepokonani od pięciu i pół roku.

Mecz Polska - Austria na żywo na sport.radiozet.pl. Relacja i wynik online w piątek od godz. 20.45.

RadioZET.pl/PAP/AN