Niepokojące fakty po Polska - Austria, Lewandowski zablokowany u Brzęczka

10.09.2019 11:04
Lewandowski, Brzęczek
fot. PAP/EPA

Robert Lewandowski jest zablokowany u Jerzego Brzęczka. Pod wodzą obecnego selekcjonera reprezentacji Polski strzelił tylko dwie bramki w dziesięciu meczach.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Lewandowski przestał strzelać. Tak jak zachwycał kibiców podczas eliminacji do Euro 2016 czy eliminacji do MŚ 2018 (tytuł króla strzelców), teraz zaciął się i ma na koncie zaledwie dwie bramki. Trafiał z Łotwą (2:0) i z rzutu karnego w meczu z Izraelem (4:0).

Niepokojące fakty przytoczył na Twitterze Mateusz Borek, który przypomniał, że za Adama Nawałki kapitan reprezentacji Polski zdobył aż 37 bramek w zaledwie 40 meczach.

Nieskuteczny Lewandowski u Brzęczka

Lewandowski w eliminacjach do Euro 2020 tylko dwukrotnie trafiał do siatki rywali, podczas gdy Marko Arnautovic z Austrii ma na koncie sześć goli, a Eren Zahavi aż dziewięć.

Brak skuteczności Lewandowskiego w reprezentacji Polski trudno tłumaczyć słabą formą, bowiem w Bayernie strzela jak na zawołanie. W trzech meczach nowego sezonu Bundesligi zdobył aż sześć goli.

Eliminacje Euro 2020: Grupa G - TABELA i wyniki "polskiej" grupy

Reprezentacja Polski bez mocy w ataku

Jerzy Brzęczek próbował gry z dwoma napastnikami w meczu ze Słowenią, ale to nie przełożyło się na sytuacje bramkowe. Jednym napastnikiem wyszedł na Austrię i to też nie zdało egzaminu. Dwa mecze i zero zdobytych goli. Warto podkreślić, że w sześciu meczach eliminacji Euro 2020 Polska zdobyła tylko 8 bramek - tyle samo co piąta w tabeli naszej grupy Macedonia Północna. Więcej mają Austria (13), Słowenia (12), Izrael (11).

RadioZET.pl/AN