Polska - Austria: Bezbarwny występ biało-czerwonych [OCENY]

09.09.2019 23:02
Polska
fot. PAP

Polska - Austria: Biało-czerwoni zremisowali bezbramkowo z Austriakami. Jak indywidualnie zaprezentował się każdy z piłkarzy Jerzego Brzęczka? Zobacz OCENY polskich piłkarzy w skali od 1 do 6 po spotkaniu eliminacji do Euro 2020.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Łukasz Fabiański (5): Gdyby nie "Fabian", wynik meczu mógłby być zupełnie inny. Świetne obrony strzałów Marko Arnautovicia i Konrada Laimera uratowały biało-czerwonych od straty gola.

Tomasz Kędziora (2): Często ogrywany przez Davida Alabę nadrabiał nieco w ataku. Kilkukrotnie za szybko odpuszczał krycie.

Kamil Glik (4): Aktywny w ataku, raz poważnie zagroził bramce rywala, trafiając po rzucie rożnym głową tuż pod poprzeczką. W obronie porządnie.

Jan Bednarek (3): Łatwo zgubił Arnautovicia przy strzale w pierwszych minutach meczu. Poza tym w defensywie spisywał się dobrze.

Bartosz Bereszyński (1): Nie miał dziś łatwego zadania przeciwko niezwykle ruchliwemu Valentino Lazaro, ale to nie usprawiedliwia całkowicie bezbarwnego i bezowocnego występu. W ofensywie zupełnie niewidoczny.

Grzegorz Krychowiak (4): Jako jeden z niewielu próbował wywrzeć na przeciwnikach wyższy pressing. Kilka dobrych odbiorów, wywalczonych fauli i niezłych podań.

Krystian Bielik (2): Ładnie pokazał się w ofensywie w pierwszej połowie meczu, jednak zaliczył również sporo nieprzemyślanych strat. W przyszłości może coś z niego być dla kadry.

Kamil Grosicki (4): Do momentu zadziwiającego opuszczenia boiska niezwykle aktywny w ataku. Stworzył wspaniałą sytuację Robertowi Lewandowskiemu.

Piotr Zieliński (3): Stracił piłkę i rozpoczął groźną kontrę przeprowadzoną przez Marcela Sabitzera. Poza tym aktywny w ofensywie, próbował tworzyć akcje dla Polaków, lecz bez większych skutków.

Dawid Kownacki (3): Szybko opuścił boisko, choć był aktywny na murawie. Ładnie zgrał piłkę do Lewandowskiego po wrzutce Kędziory.

Robert Lewandowski (2): W pierwszej połowie starał się znacznie bardziej, w drugiej kapitan biało-czerwonych wyraźnie "oklapł". Zmarnował stuprocentową sytuację po świetnej centrze Grosickiego.

Zobacz także

ZMIANY:

Jakub Błaszczykowski (-): Zagrał jedynie 19 minut, gdyż musiał opuścić murawę z powodu kontuzji. W ciągu nich nie zaprezentował się zbyt zachwycająco...

Sebastian Szymański (2): W ciągu swoich 20 minut na boisku pokazał tyle, ile mógł. Wciąż to za mało, by powiedzieć o jego występie coś więcej.

Mateusz Klich (-): Zagrał za krótko, by ocenić jego występ. Nie wprowadził do drużyny jednak nic "świeżego".

Zobacz także

RadioZET.pl/MG