Armenia - Polska: Już dziś możemy awansować do MŚ! Co musi się stać?

Andreas Nicolaides
05.10.2017 09:37
Armenia - Polska: Już dziś możemy awansować do MŚ! Co musi się stać?
fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta

Już po meczu Polska - Armenia możemy cieszyć się z awansu do MŚ 2018. Aby tak się stało, muszą zostać spełnione dwa warunki. Mecz Armenia - Polska na żywo na sport.radiozet.pl od godz. 18.00.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zagłosuj

Czy Polska awansuje do MŚ 2018?

Liczba głosów:

Przede wszystkim biało-czerwoni muszą wygrać z Armenią - nieważne w jakim stosunku bramkowym. Liczą się jednak tylko trzy punkty.

Drugim warunkiem jest remis w meczu Czarnogóra - Dania. Obie drużyny mają na koncie po 3 punkty mniej niż Polacy. W czwartek zmierzą się w bezpośrednim pojedynku, po którym jedna z nich prawdopodobnie straci szansę na wygranie grupy.

Jeśli nie czwartek, to niedziela

Jeśli mecz Czarnogóra - Dania nie zakończy się remisem, wtedy wszystko rozstrzygnie się w ostatniej kolejce, w której Polacy zmierzą się z Czarnogórą. W przypadku wygranej Lewandowskiego i spółki z Armenią, w ostatnim spotkaniu eliminacji wystarczy nam remis. Jeśli z Armenią noga nam się powinie, Czarnogórę w Warszawie trzeba będzie pokonać.

Adam Nawałka optymistą

- Zespół jest przyzwyczajony do gry o duża stawkę. Presja może nam tylko pomóc - mówił przed meczem Adam Nawałka. Oby miał rację, bowiem wielu kibiców ma przed starcia z Armenią spore obawy. Przede wszystkim nigdy w tym kraju nie odnieśliśmy zwycięstwa. Poza tym w pamięci mamy mecz z Ormianami w Warszawie, który wygraliśmy dopiero po bramce Lewandowskiego w doliczonym czasie gry.

Mecz Polska - Armenia na żywo o godz. 18.00. Relacja i wynik live na sport.radiozet.pl.

RadioZET.pl/AN