Polska - Armenia: Czas przełamać wyjazdową niemoc [BILANS]

Krzysztof Sobczak
02.10.2017 10:44
Polska - Armenia
fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta

W dotychczasowych sześciu starciach z Armenią reprezentacja Polski odniosła cztery zwycięstwa. Niestety, ani razu nie przywiozła kompletu punktów z Erywania, a to właśnie tam biało-czerwoni zagrają w czwartkowym meczu eliminacji mistrzostw świata Rosja 2018.

Zagłosuj

Kto wygra mecz?

Liczba głosów:

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Po raz ostatni Polacy zmierzyli się z Ormianami na ich stadionie ponad dekadę temu - 6 czerwca 2007 roku gospodarze wygrali po golu Mchitarjana, ale nie Henricha, a Hamleta. Wcześniej, w 2001 roku, padł remis 1:1.

Zobacz także

Były to dwie jedyne wizyty naszej drużyny narodowej w Erywaniu i w obu nie udało się wygrać. Do trzech razy sztuka? Oby, ale łatwo nie będzie, bo Ormianie, choć nie walczą już o awans do mistrzostw świata, są bardzo groźni. Nie trzeba zresztą daleko szukać przykładów...

W pierwszym meczu tych drużyn podopieczni Adama Nawałki pokonali Armenię 2:1 po golu zdobytym w ostatniej akcji przez Roberta Lewandowskiego. Rywale, którzy od 30. minuty grali w dziesiątkę, chwilę wcześniej sami powinni strzelić bramkę, ale nie wykorzystali kontry.

Mecz Armenia - Polska odbędzie się 5 października o godzinie 18. Jeśli biało-czerwoni wygrają, a Dania zremisuje z Czarnogórą, już w czwartek będziemy mogli bukować bilety na mundial w Rosji.

RadioZET.pl/KS