To już jest koniec, cudu nie było. Reprezentacja Polski nie zagra w półfinale ME U-21

22.06.2017 22:30

Głośno mówili o medalu, a skończyło się ostatnim miejscem w grupie. W ostatnim meczu fazy grupowej młodzieżowych mistrzostw Europy Polska przegrała z Anglią 0:3 i odpadła z turnieju. Tytułu nie obronią Szwedzi, a Słowacy muszą czekać na rozstrzygnięcia w innych grupach.

Polska - Anglia fot. PAP/EPA

Biało-czerwoni nie mieli w tym spotkaniu nic do powiedzenia. Wystarczy powiedzieć, że Pickford ani razu nie musiał interweniować po celnym strzale polskich piłkarzy! Tymczasem przyjezdni nas wypunktowali - gole Graya, Murphy'ego i Bakera z rzutu karnego zapewniły "Synom Albionu" pierwsze miejsce i awans do półfinału ME U-21.

Polacy kończyli mecz w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Jana Bednarka.

W równolegle rozegranym spotkaniu Słowacja rozbiła Szwecję 3:0 i z dorobkiem 6 punktów zajęła 2. pozycję. Nasi południowi sąsiedzi muszą czekać na rozstrzygnięcia w innych grupach, ale z bilansem 6-3 mogą mieć nadzieje na grę o medale.

Całą relację z meczu Polska - Anglia przeczytacie poniżej.

22:40

Dziękujemy za dziś i zapraszamy na kolejne relacje.

22:36

KONIEC! Nie tylko tego meczu, ale także Euro dla polskiej drużyny Biało-czerwoni z jednym punktem zamknęli stawkę.

W półfinale jest Anglia, a Słowacja musi czekać. Z 6 pkt i dobrym bilansem (6-3), ma spore szanse, by grać o medale.

22:34

90 min. Sędzia doliczył 2 minuty.

22:33

90 min. Jeszcze jedna okazja przed Anglikami. Baker nie zdążył jednak do mocno zagrywanej piłki.

22:29

86 min. Rywalizacja z grupie - nie ma co ukrywać - jest już zamknięta. Anglicy z przytupem zmierzają do półfinału.

22:26

82 min. Trzeci gol dla Anglii. Baker wykorzystuje rzut karny. Wrąbel wyczuł jego intencje, ale nie zdołał obronić.

22:26

82 min. Bednarek kończy ten turniej z czerwoną kartką. Dwie żółte złapał w ciągu 3 minut.

22:25

81 min. Karny dla Anglii. Bednarek powalił Abrahama.

22:23

80 min. Z rzutu wolnego uderzał Baker. Celnie, ale broni Wrąbel.

22:23

80 min. Bardzo ładne zachowanie kibiców, którzy śpiewają "Mazurka Dąbrowskiego".

22:22

78 min. Jach fauluje Abrahama na 25 m. A za protesty ukarany Bednarek.

22:18

74 min. Frankowski stanął przed szansą, oddał kąśliwy strzał, jednak również nie trafił w światło bramki.

22:16

73 min. Ostatnia zmiana u Anglików - za Warda-Prowse'a wchodzi Abraham. Roszada też w polskiej ekipie - za kontuzjowanego Kownackiego pojawia się Mariusz Stępiński.

22:16

72 min. Strzał z dystansu Linettego. Niestety niecelny. A w Lublinie Słowacja prowadzi już 3:0 ze Szwecją i zajmie 2. miejsce.

22:14

69 min. Była okazja dla biało-czerwonych, ale Niezgoda został wyblokowany. A Anglicy kontrują i zdobywają drugiego gola - na listę strzelców wpisuje się Jacob Murphy. Anglia prowadzi 2:0 i jest już jedną nogą w półfinale.

22:11

67 min. Pickford podał do Murawskiego na 25 m, ale pomocnik Piasta pogubił się. Będzie jednak rzut rożny. Tymczasem problemy mięśniowe ma Kownacki i leży na murawie.

22:09

65 min. Żółta kartka dla Mawsona za uderzenie w twarz Niezgody.

22:08

64 min. Dorna dokonuje drugiej roszady - za Piątka pojawia się Niezgoda. Może to będzie ten impuls...

22:07

64 min. Bardzo źle to wygląda. Polacy już chyba nie wierzą, że mogą coś zmienić.

22:05

62 min. Za dużo jest prowadzenia piłki w naszym zespole. Trudno oczekiwać, by indywidualne zagrania i rajdy po kilkadziesiąt metrów mogły przynieść powodzenie.

22:02

58 min. Za szybko nasi reprezentanci pozbywają się futbolówki. Nie potrafią wymienić kilku podań.

22:00

56 min. Wreszcie dobre zagranie Frankowskiego, ograł Chilwella, ale koledzy jakby nie wierzyli w powodzenie jego akcji i nikt nie wbiegł w pole karne.

21:59

55 min. Świetna wrzutka Warda-Prowse'a. Strzelał Swift, ale nieczysto trafił w piłkę.

21:55

52 min. Tym razem nieco przeciągnięte dośrodkowanie kapitana rywali, a do tego Chambers faulował.

21:55

51 min. Zablokowany strzał Warda-Prowse'a. Anglicy mają korner, a to jest zawsze zagrożenie z ich strony.

21:52

49 min. Polacy odważniej zaczęli tę część gry, ale to zrozumiałe. Nie ma już czego bronić.

21:51

47 min. Frankowski ostro potraktował Chilwella, ale kartki nie ma.

21:49

46 min. Grają.

21:48

Jest jedna zmiana w polskim zespole - w miejsce Łukasza Monety pojawia się Patryk Lipski.

U Anglików też roszada - Murphy za Redmonda.

21:46

Wracamy na drugą połowę. Nie chcemy jeszcze przesądzać, ale na razie wszystko wskazuje na to, że to ostatnie 45 minut Polaków w ME U-21.

21:32

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY

Wyniki do przerwy:

Polska - Anglia 0:1
Słowacja - Szwecja 2:0

Polacy nie mają nic do powiedzenia, a rywale cieszą się grą. Przy takich wynikach w półfinale jest Anglia, a Słowacy muszą czekać na rozstrzygnięcia w innych grupach. Wracamy za ok. kwadrans.

21:30

45 min. Sędzia doliczył 2 minuty. To pokłosie kontuzji Chelobaha.

21:27

42 min. Kędziora zdenerwował się na swoich kolegów z przednich formacji i postanowił oddać strzał z blisko 40 m. Trafił w okolice trzeciego piętra.

21:27

42 min. Blisko powodzenia byli Swift i Chambers po kolejnym dobrym dośrodkowaniu Warda-Prowse'a.

21:23

39 min. Chelobah nie jest w stanie kontynuować gry. W miejsce gracza Chelsea pojawia się Hughes.

21:22

38 min. Znowu Wrąbel musiał się wykazać - tym razem po strzale z dystansu Swifta.

21:20

35 min. Baker chciał ośmieszyć Kownackiego. Nie wyszło.

21:19

34 min. Frankowski nie radzi sobie z Chelobahem.

21:18

33 min. Kolejna bardzo dobra interwencja Wrąbla. Polacy praktycznie nie kryją przy rzutach rożnych, ale trzeba oddać, że centry Warda-Prowse'a są doskonałe.

21:17

32 min. Wrąbel z najwyższym trudem broni strzał Chambersa.

21:17

32 min. Dużo swobody mają "Synowie Albionu". Bawią się z naszymi graczami m.in. zagrywając piętą.

21:15

30 min. Jedynym pomysłem biało-czerwonych na rozgrywanie akcji są centry w bocznych sektorów boiska. Anglicy tylko na to czekają, tym bardziej, że w świetle bramki najczęściej jest tylko Piątek.

21:13

28 min. Kolejna akcja bardzo mobilnego Graya. Tym razem wyjaśnia Bednarek.

21:10

25 min. Chwila przerwy w grze - problemy mięśniowe ma Chelobah.

21:08

23 min. Słowacja walczy o półfinał - jest drugi gol w starciu ze Szwecją. Bramkę zdobył znany z występów w Cracovii, Jaroslav Mihalik.

21:07

22 min. Gray zakręcił na skrzydle dwoma zawodnikami reprezentacji Polski, dobrze zagrał wzdłuż pola bramkowego, ale jego intencji nie przeczytał żaden z kolegów.

21:04

18 min. Anglicy w pełni kontrolują ten mecz. Biało-czerwoni na razie nie mogą otrząśnąć się po utracie gola, nie zareagowali chociażby tak, jak uczynili to Słowacy w meczu z Polską.

21:00

15 min. Polacy nie mają pomysłu na rozegranie akcji. Dośrodkowania nie przynoszą żadnego rezultatu.

20:58

13 min. Anglicy zamknęli naszych graczy przed polem karnym. Kończy się to faulem na Kownackim.

20:55

10 min. Bardzo naiwna próba dryblingu Frankowskiego. To się nie mogło udać.

20:54

9 min. Dobra akcja Polaków zakończona niecelnym strzałem Piątka.

20:53

7 min. Tymczasem w Lublinie Słowacja prowadzi ze Szwecją 1:0 po trafieniu Chriena (to jego drugi gol w tym turnieju). Przy takich wynikach Anglia jest w półfinale, a Słowacja ma duże szanse na awans z 2. miejsca.

20:51

6 min. GOOOOOOOLLL dla Anglii! Strzelał Grey, piłka odbiła się jeszcze od Jacha i wpadła do siatki. Przegrywamy 0:1.

20:50

5 min. Strzał Mawsona niecelny. Od bramki Wrąbel.

20:49

4 min. Ward-Prowse dośrodkowywał, ale wyszedł mu z tego strzał. O mały włos nie przelobowałby Wrąbla.

20:48

3 min. Kownacki na pamięć zagrywał do Frankowskiego. Skrzydłowy Jagi nie ruszył jednak do piłki.

20:47

2 min. Faulowany Piątek. Spokojne te pierwsze sekundy.

20:45

1 min. Rozpoczęli Anglicy.

20:45

Grają!

20:44

Na trybunach stadionu w Kielcach są m.in. Zbigniew Boniek, selekcjoner Adam Nawałka oraz były selekcjoner Paweł Janas, a także Jan Tomaszewski. Wiara w tę drużynę jest duża, ale niestety nie wszystko zależy już od graczy Dorny.

20:38

Piłkarze wychodzą na murawę. Czekamy na hymny i... najlepszy mecz biało-czerwonych w tym turnieju.

20:32

Sebastian Mila wiecznym optymistą jest. Trzeba jednak przypomnieć, że przy 2:0 dla Polski, Szwecja musi jeszcze zremisować ze Słowacją.

20:25

Równolegle w Lublinie toczyć się będzie rywalizacja Szwecji ze Słowacją. O wyniku tego meczu będziemy Was informować na bieżąco.

20:14

Po meczu ze Szwecją Panowie wymienili się złośliwościami, ale dziś nikt już o tym nie pamięta. Najważniejsza jest reprezentacja - oby po ostatnim gwizdku wszyscy mieli równie dobre nastroje.

19:40

Jest już też skład Anglików. Na szpicy zabraknie tym razem Tammy'ego Abrahama, a za strzelanie goli w największym stopniu będzie odpowiadał klubowy kolega Bartosza Kapustki z Leicester, Demarai Gray.

19:36

To ostatnie mecze pierwszej fazy turnieju w grupie A. Polska może jeszcze awansować do półfinału z 1. miejsce, ale musi być spełnionych kilka warunków. Jakich? Zobaczcie >>TUTAJ<<.

19:33

Witamy w naszej relacji!

Spotkanie rozpocznie się za nieco ponad godzinę, a Marcin Dorna ogłosił już skład na kluczowe starcie z Anglią. W stosunku do meczu ze Szwecją szkoleniowiec dokonał dwóch zmian - w miejsce niezwykle krytykowanego Pawła Dawidowicza wystąpi kapitan Piasta Gliwice Radosław Majewski, natomiast za Mariusza Stępińskiego zagra Krzysztof Piątek.