Polki wciąż niepokonane w el. MŚ 2023. Albania bez argumentów

26.10.2021 22:52
Polska - Albania

Reprezentacja Polski piłkarek pokonała w Tychach Albanię 2:0 w spotkaniu 4. kolejki eliminacji mistrzostw świata 2023 w grupie F. Biało-czerwone z dorobkiem ośmiu punktów zajmują 2. miejsce w tabeli. Prowadzi Norwegia (10).

1. Polska - Albania w el. MŚ kobiet: Wyniki i przebieg
  2. Polska - Albania: Składy
  3. Polska - Albania: kartki

Reprezentacja Polski piłkarek w czwartek sensacyjnie zremisowała z Norwegią 0:0 i wraz ze Skandynawkami zachowała status drużyny niepokonanej. Grające bez najlepszej zawodniczki, kontuzjowanej Ewy Pajor, biało-czerwone postawiły się bardziej doświadczonym rywalkom i mogły ze spokojem podejść do wtorkowej rywalizacji ze znacznie słabszą ekipą Albanii.

- To przeciwnik, który będzie z nami walczył o dominację na boisku, więc zakładam, że będzie to otwarte spotkanie. Na pewno będziemy musiały skupić się bardziej na precyzji pod bramką rywala - mówiła przed spotkaniem trenerka kadra Nina Patalon. Gospodynie były faworytkami i z tej roli się wywiązały bez zarzutu, chociaż długo musiały walczyć o zapewnienie sobie korzystnego rezultatu.

Polska - Albania w el. MŚ kobiet: Wyniki i przebieg

W pierwszej połowie dobrych okazji nie wykorzystały Zofia Buszewska, Natalia Padilla-Bidas i Martyna Wiankowska. Wreszcie w 39. minucie Weronika Zawistowska wpadła w pole karne i została sfaulowana przez Ezmiralda Franja. Jedenastkę wykorzystała Paulina Dudek.

Przyjezdne tylko na początku drugiej odsłony próbowały zaskoczyć biało-czerwone, jednak gospodynie szybko opanowały sytuację i obraz gry powrócił do znanego z premierowej połowy. Na rozstrzygnięcie trzeba było poczekać aż do 89. minuty, gdy wynik ustaliła Małgorzata Mesjasz.

Następne spotkania Polki rozegrają w listopadzie z Belgią i Kosowem.

Polska - Albania 2:0

Bramki: 1:0 Paulina Dudek (40. - karny), Małgorzata Mesjasz (89.)

Polska - Albania: Składy

• Polska: Karolina Klabis - Zofia Buszewska (82' Ewelina Kamczyk), Małgorzata Mesjasz, Paulina Dudek, Sylwia Matysik - Gabriela Grzywińska (82' Joanna Wróblewska), Adriana Achcińska, Dominika Grabowska - Martyna Wiankowska, Weronika Zawistowska, Natalia Padilla-Bidas (63' Nikol Kaletka)
  • Albania: Viona Rexhepi - Sara Maliqi, Alma Hila, Arbenita Curraj, Lucie Gjini - Mimoza Hamidi, Ezmiralda Franja, Endrina Elezaj - Kristina Maksuti (90+2' Esi Lufo), Qendresa Krasniqi (90+2' Sara Begallo), Megi Doci

Polska - Albania: kartki