Niewiele się o tym mówi, a Polki zostały mistrzyniami Europy niesłyszących!

18.12.2018 10:21

Reprezentacja Polski kobiet w futsalu zdobyła złoty medal Mistrzostw Europy Głuchych. W finale biało-czerwone pokonały Niemki 6:5.

reprezentacja Polski, futsal fot. facebook.com/ECfutsal2018

Polki rozpoczęły turniej od wygranej z Finkami aż 14:1. Potem ograły Szwedki (6:2), Francuzki (8:1) i Rosjanki (12:2). W meczu o wejście do finału okazały się lepsze od Hiszpanek wygrywając 3:1.

Mistrzostwa Europy Głuchych 2018: Złoto dla Polek

Mecz o złoto miał bardzo dramatyczny przebieg. Pierwsza połowa zakończyła się remisem 2:2. Po przerwie przewagę uzyskały Niemki, które prowadziły już 5:3. Wtedy trener biało-czerwonych Aleksander Opaczewski zdjął bramkarkę i wystawił w jej miejsce piątą zawodniczkę z pola. To dało efekt w postaci odrobienia strat. Gol na 5:5 padł w ostatniej minucie meczu.

Bohaterką dogrywki była Wiktoria Aumiiller. Jej gol na 6:5 zapewnił Polkom tytuł mistrzyń Europy.

W rywalizacji panów Polacy zajęli szóste miejsce. Wygrali Hiszpanie, którzy w finale 3:1 pokonali Rosjan.