Zamknij

Policja weszła na boisko i zaczęła strzelać. Szokujące sceny na meczu

18.10.2021 19:34
Policja
fot. Twitter/screen

Szokujące sceny na meczu Olimpico Montijo - Vitoria Setubal B. Policja musiała wtargnąć na murawę, by zaprowadzić spokój wśród bijących się ze sobą kibiców i piłkarzy obu drużyn. Sytuacja była jednak już tak napięta, że funkcjonariusze zdecydowali się na oddanie strzałów.

Rozgrywany w ramach portugalskiej ligi amatorskiej mecz Olimpico Montijo - Vitoria Setubal B został przerwany ze względu na bijatykę, jaka rozpętała się najpierw pomiędzy kibicami obu drużyn, a następnie także piłkarzami.

Na boisko musiała wtargnąć policja, która jednak nie zdołała bez użycia siły zaprowadzić spokoju wśród agresorów. Zarówno kibice, jak i zawodnicy nic sobie z obecności funkcjonariuszy nie zrobili i dalej bili się w najlepsze. Wtedy mundurowi zdecydowali się na użycie broni.

Policja weszła na boisko i zaczęła strzelać. Szokujące sceny na meczu

Do sieci trafiło nagranie, na którym widać, jak portugalscy policjanci, szarpiąc się z kibicami i piłkarzami, oddają po kilka strzałów w powietrze. Na wideo uwieczniono także, jak w pewnym momencie jeden z funkcjonariuszy celuje przez chwilę do zawodnika. Po takiej reakcji służb większość osób się uspokoiła i rozeszła.

Wielu fanów obu klubów uznało, pisząc w komentarzach, że zachowanie policjantów było zbyt pochopne. Na całe szczęście, pomimo strzałów ostrzegawczych, nic nikomu się nie stało.

RadioZET.pl/EFE Deportes