Polacy zaskoczyli potęgę. Wielkie zwycięstwo biało-czerwonych

27.09.2022 18:17

Reprezentacja Polski U-20 pokonała drużynę Portugalii 3:1. Mecz rozgrywany był w ramach turnieju Elite League. Ozdobą spotkania była bramka zdobyta przez Jana Biegańskiego, który otworzył wynik.

Jan Biegański

Polska młodzieżówka przebywa w Stalowej Woli, gdzie mierzy się w turnieju Elite League. We wtorkowym meczu kadra Miłosza Stępińskiego podejmowała Portugalię. Po porażce z Niemcami 1:2 reprezentacja Polski U-20 podjęła inną z najsilniejszych ekip w Europie.

Już w 10. minucie kibiców i rywali zaskoczył Jan Biegański, który popisał się fantastycznym uderzeniem z dystansu. Kapitan zespołu idealnie przymierzył zza pola karnego, pozbawiając bramkarza szans na obronę.

Polacy nie zachowali koncentracji i już 120 sekund później po szybkim kontrataku do remisu doprowadził Rodrigo Gomes. Na szczęście wynik 1:1 nie utrzymywał się zbyt długo. W 24. minucie to biało-czerwoni przeprowadzili skuteczną kontrę, po której na listę strzelców wpisał się Kacper Karasek.

Polacy rozbili Portugalczyków. Świetny mecz kadry U-20

Po chwili Portugalczycy znów mogli odrobić straty, ale Mikołaj Biegański znakomicie obronił akcję sam na sam. W 35. minucie Kasperowicz podwyższył prowadzenie oddając celny strzał głową po rzucie rożnym.

W drugiej połowie Portugalia starała się odmienić losy spotkania, ale ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem Polski 3:1.

Polska - Portugalia 3:1 (3:1)

Bramki: Jan Biegański (10'), Kacper Karasek (24'), Kacper Kasperowicz (35') - Rodrigo Gomes (12')