Zamknij

"Polacy tylko kilka razy nam grozili". Trener Belgów zadowolony po meczu

15.06.2022 08:09

Roberto Martinez po meczu z Polakami podkreślił, że z wyjątkiem kilku sytuacji jego drużyna kontrolowała mecz, a nawet mogła prowadzić więcej. - Tak naprawdę tylko w końcówce Polacy parę razy nam zagrozili, raz uratował nas słupek. Szkoda, że nie udało się zdobyć drugiego gola - powiedział Martinez na konferencji prasowej.

"Polacy tylko kilka razy nam grozili". Trener Belgów zadowolony po meczu
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Trener Belgii dodał jednak, że Polska była dla Belgii wymagającym rywalem. - Zagraliśmy na pięknym stadionie, przy pełnych trybunach, w świetnej piłkarskiej atmosferze, wygraliśmy, więc w dobrych humorach możemy się udać na wakacje - zaznaczył.

Martinez podkreślił też, że widzi poprawę gry swojej kadry od czasu ostatniego meczu, w którym Belgia mierzyła się z Walią. - Na pewno generalnie wyglądało to lepiej niż kilka dni temu, gdy zremisowaliśmy w Cardiff z Walią (1:1). Wtedy przytrafiła nam się pewna apatia, a dziś już tego błędu nie popełniliśmy. Poza tym przyjemnością było dziś oglądać postawę naszej obrony. No i szkoda, że nie udało się zdobyć drugiego gola, bo wtedy końcówka byłaby spokojniejsza- powiedział Martinez na konferencji prasowej.

Belgia rozpoczęła trzecią edycję tych rozgrywek od porażki z Holandią (1:4), a później przyszły dwa zwycięstwa nad Polską i remis z Walią. Polska po 4 meczach ma na koncie 2 porażki, remis i wygraną. 

loader

RadioZET.pl/PAP/PAB