Porażka Polaków w Lidze Narodów, Holendrzy za mocni dla biało-czerwonych

04.09.2020 22:35
Holandia - Polska na żywo

Reprezentacja Polski przegrała z Holandią w meczu 1. kolejki Dywizji A Ligi Narodów 0:1. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył Bergwijn.

Obie drużyny zaczęły mecz bardzo spokojnie. Pierwszą groźną akcję Holendrzy przeprowadzili w 21. minucie, gdzie Promes dostał prostopadłe podanie i wbiegając w pole karne uderzył tuż obok słupka. Drużyna „Oranje” przez większość czasu rozgrywała piłkę na połowie Polaków, którzy po odzyskaniu futbolówki, nie potrafili utrzymać się przy niej przez dłuższy czas.

W 32. Minucie Mateusz Klich świetnie znalazł Tomasza Kędziorę. Ten wycofał do Krzysztofa Piątka, który uderzył na bramkę rywala, ale dobrą interwencją popisał się Cillessen.

Chwilę przed przerwą Depay sprytnym zagraniem wypatrzył De Jonga, po którego strzela, piłka uderzyła w słupek.

Po zmianie stron obraz gry praktycznie się nie zmienił. Holendrzy dalej prowadzili akcję na połowie biało-czerwonych.

Holandia - Polska: Kiepski mecz biało-czerwonych

W 49. minucie Depay znalazł się w polu karnym, ale kapitalnie zachował się Szczęsny, który wyszedł z bramki, skrócił kąt i uniemożliwił strzał Holendrowi.

Niestety w 61. minucie De Jong zauważył w polu karnym Hateboera, zagrał do niego, a ten podał do niepilnowanego Bergwijna, który umieścił piłkę w siatce. Po zdobytej bramce, Holendrzy jeszcze bardziej się rozluźnili i stwarzali sobie kolejne groźne akcje. Na szczęście nie byli skuteczni i ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 0:1.

Polacy nie pokazali się z dobrej strony. Biało-czerwoni zawodzili w wielu elementach, gdzie brakowało im precyzji i szybkości.

Holandia - Polska 1:0 (0:0).

Bramka: Steven Bergwijn (61).

W drugim spotkaniu dywizji A, Włosi zremisowali z Bośnią i Hercegowiną 1:1.