Ekstraklasa: Pogoń odwróciła losy spotkania z Piastem

13.02.2017 19:58

W meczu kończącym pierwszą tegoroczną kolejkę LOTTO Ekstraklasy Pogoń Szczecin pokonała na własnym stadionie Piast Gliwice 2:1. Decydującego gola w ostatniej minucie zdobył Adam Gyuorcso.

Pogoń - Piast fot. PAP
Zagłosuj

Czy Pogoń utrzyma miejsce w "grupie mistrzowskiej"?

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebook

Spotkanie mogło się podobać - obie drużyny wypracowały sobie kilkanaście dogodnych sytuacji, zaprezentowały kilka pięknych akcji, a do tego po razie "obiły" poprzeczkę". Skuteczniejsi byli gospodarze, choć po pierwszej połowie to oni przegrywali.

Prowadzenie przyjezdnym pięknym strzałem z dystansu zapewnił w 28. minucie Michal Papadopulos. Po zmianie stron wyrównał kapitan "Portowców" Rafał Murawski, a decydujący cios zadał w 89. minucie Adam Gyurcso. Węgier został sfaulowany w polu karnym przez Koruna i sam wymierzył sprawiedliwość. Stoper Piasta obejrzał za to drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę.

Dzięki zwycięstwu Pogoń awansowała na 8. miejsce. Gliwiczanie plasują się na 14. pozycji.

Pogoń Szczecin - Piast Gliwice 2:1

Bramki: Rafał Murawski (71.) - Michal Papadopulos (28.), Adam Gyurcso (89. - karny)