Ekstraklasa: Zagłębie Lubin przerwało serię Pogoni Szczecin

10.03.2019 17:30
Pogoń przegrała z Zagłębiem Lubin

Zagłębie Lubin podbiło twierdzę Szczecin. Po ośmiu wygranych z rzędu Pogoń przegrała na własnym stadionie z drużyną z Dolnego Śląska 0:3. Ostatni raz portowcy stracili u siebie punkty 16 września (1:1 z Koroną Kielce).

Lubinianie popsuli gospodarzom święto związane z pożegnaniem najstarszego stadionu w ekstraklasie. Od poniedziałku w Szczecinie przy ul. Twardowskiego rozpoczynają się roboty rozbiórkowe wysokiej trybuny. W 36 miesięcy w tym samym miejscu ma zostać zbudowany nowy stadion. Toteż mecz 25. kolejki odbywał się pod hasłem „To ostatnia niedziela”, a z głośników rozbrzmiewała piosenka Mieczysława Fogga. Na trybunach pojawił się komplet widzów, którzy, niestety, obejrzeli jeden z najsłabszych meczów Pogoni w tym sezonie. Goście świetnie ustawieni taktycznie dosłownie wypunktowali zespół trenera Kosty Runjaica.

Pogoń przegrała z Zagłębie Lubin

Przyjezdni na prowadzenie wyszli w 18. minucie, gdy Bohar wykorzystał niefrasobliwość Podstawskiego i nie najlepszą interwencję Załuski. Dwa kolejne ciosy lubinianie zadali w drugiej części w odstępie czterech minut. Najpierw karnego na gola zamienił Starzyński, a następnie wynik ustalił Tuszyński.

Wygrana Zagłębia w Szczecinie sprawiła, że do końca sezonu zasadniczego będzie trwała rywalizacja Pogoni, Zagłębia, Korony Kielce i Wisły Kraków o dwa miejsca w górnej części tabeli.

Pogoń Szczecin - Zagłębie Lubin 0:3

Bramki: Damjan Bohar (18.), Filip Starzyński (65. - karny), Patryk Tuszyński (69.)