Zamknij

Pogoń Szczecin wygrała z FIFA, zakaz transferów nieważny

Andreas Nicolaides
19.04.2019 09:08
Pogoń Szczecin
fot. PAP/EPA

Międzynarodowy Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu (CAS) w Lozannie uchylił decyzję Izby Rozstrzygania Sporów FIFA w sprawie kar nałożonych na Spasa Delewa i Pogoń Szczecin. FIFA w październiku ukarała polski klub zakazem transferów.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Izba Rozstrzygania Sporów FIFA wysłała do Pogoni decyzję dotyczącą złożonej w 2016 r. skargi klubu Beroe Stara Zagora, uznając że Delew rozwiązując jednostronnie umowę z bułgarskim zespołem naruszył przepisy o stabilności kontraktowej. FIFA nałożyła na bułgarskiego skrzydłowego karę wypłaty odszkodowania klubowi ze Starej Zagory i zdyskwalifikowała go na cztery miesiące. Natomiast na Pogoń nałożono karę zakazu transferów w dwóch najbliższych okienkach transferowych.

Delew po rozwiązaniu umowy z bułgarskim klubem przeszedł do Pogoni jako tzw. wolny piłkarz. Stało się tak, bo Bułgarski Związek Piłki Nożnej uznał, że jego rozstanie z Beroe odbyło się zgodnie z prawem i wystawił zawodnikowi Międzynarodowy Certyfikat Transferowy (ITC).

Szczeciński klub natychmiast po otrzymaniu decyzji FIFA odwołał się od niej do CAS. Złożenie apelacji skutkowało zawieszeniem wykonania kar nałożonych na zawodnika i klub.

Jak poinformowała Pogoń w komunikacie, CAS w całości uznał apelację jej i bułgarskiego piłkarza stwierdzając, że nie zachodzą żadne przesłanki do ukarania zawodnika oraz klubu. Oznacza to, że Delew nie musi płacić odszkodowania swemu byłemu pracodawcy, a "Portowcy" mogą bez ograniczeń dokonywać transferów.

TO RÓWNIEŻ MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/PAP/AN