Ekstraklasa: zwycięstwo Pogoni na koniec roku

Maciej Walasek
16.12.2017 17:55
Pogoń Szczecin - Arka Gdynia
fot. PAP

W meczu kończącym rok Pogoń Szczecin pokonała Arkę Gdynia 1:0. Zwycięskiego gola zdobył kapitan portowców Adam Frączczak.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Początek meczu był chaotyczny w wykonaniu obu zespołów. Pierwsi opanowali grę gospodarze. W 12. min Lasza Dwali strzelił przewrotką do bramki Pavelsa Steinborsa. Sędzia Krzysztof Jakubik wskazał na środek boiska, ale po protestach gości zdecydował się na zastosowanie systemu VAR. W efekcie odgwizdał faul Dwalego na Adamie Marciniaku i dalej było 0:0.

Tuż przed przerwą potężnym strzałem z 25 m popisał się Jakub Piotrowski. Steinbors z najwyższym trudem sparował piłkę na aut.

Goście najlepszą akcję w tej części meczu przeprowadzili w 31. min. Zza pola karnego strzelał Marcus da Silva, Łukasz Załuska odbił piłkę przed siebie, a obrońcy Pogoni dobrze asekurowali piłkę, by nie doszło do dobitki.

Po przerwie ponownie z atakami ruszyli gospodarze. Niecelnie strzelali Adam Frączczak (48. min), Spas Delew (49. i 56.). Wreszcie po kolejnej akcji przeprowadzonej w 60. min lewym skrzydłem przez Matynię, Frączczak znalazł się w sytuacji sam przed pustą bramką i uzyskał prowadzenie. Po zdobyciu bramki gospodarze – do czego przyzwyczaili tej jesieni – cofnęli się oddając inicjatywę rywalom. Arka częściej przebywała na połowie Pogoni, ale nie potrafiła stworzyć groźnej sytuacji pod bramką Załuski i do końca wynik się nie zmienił.

Tym samym Pogoń wygrała pierwszy mecz u siebie w bieżących rozgrywkach, kończąc niechlubną serię 10 meczów bez zwycięstwa.

Jeszcze tydzień temu portowcy traciła aż osiem punktów do zespołu z 15. miejsca. Po trzech meczach, w których zdobyli siedem punktów, strata zmniejszyła się do dwóch oczek.

Pogoń Szczecin - Arka Gdynia 1:0 (0:0).

Bramki: 1:0 Adam Frączczak (60).

RadioZET.pl/PAP/mw