Pogoń - Piast: Piast nie wykorzystał porażki Legii i jedynie zremisował z Pogonią 0:0

15.05.2019 22:35

Wynik Pogoń Szczecin - Piast Gliwice 0:0. Piast nie wykorzystał potknięcia Legii i jedynie zremisował swój mecz z Pogonią. Podopieczni Waldemara Fornalika mają teraz dwa punkty przewagi nad drugimi w tabeli Ekstraklasy "Wojskowymi".

Pogoń - Piast fot. PAP

Chociaż Piast Gliwice mógł dzisiaj zdobyć mistrzostwo Polski, w szczególności po tym jak Legia przegrała swój mecz z Jagiellonią Białystok 0:1, podopieczni Waldemara Fornalika jedynie zremisowali wyjazdowe spotkanie z Pogonią Szczecin 0:0.

Pogoń - Piast: Przebieg meczu

W pierwszej połowie zdecydowanie przeważali gospodarze, jednak w ostatnich minutach tej części spotkania to goście mogli prowadzić po piekielnie mocnym uderzeniu z woleja Piotra Parzyszka. Niestety po strzale Polaka futbolówka obiła jedynie aluminium. Wcześniej, w 32. minucie w poprzeczkę z rzutu wolnego trafił również lewy obrońca Piasta, Mikkel Kirkesov, ale były to w zasadzie jedyne groźniejsze akcje "Piastunek" w pierwszych 45 minutach meczu.

W drugich Piast poradził sobie zdecydowanie lepiej. W 56. minucie meczu przed drugą świetną okazją stanął dobijający po strzale Martina Konczkowskiego Parzyszek, ale fenomenalną interwencją popisał się Jakub Bursztyn. W 69. minucie spotkanie zostało przerwane ze względu na bardzo gęsty dym, który pojawił się na boisku w związku z odpaleniem przez kibiców Pogoni rac. Wobec takiej sytuacji arbiter meczu, Jarosław Przybył, doliczył aż dziewięć minut do podstawowego czasu gry.

W dodatkowym czasie bardzo dobrym uderzeniem spoza pola karnego popisał się pomocnik "Portowców", Kamil Drygas, jednak jego mocny strzał świetnie wybronił Jakub Szmatuła. Chwilę później kontrę wyprowadził Piast, ale akcję dwóch na jednego fatalnie zaprzepaścił Tom Hateley, którego fantastyczną interwencją zblokował Jarosław Fojut.

Z kim następny mecz zagra Piast i Legia?

Mecz zakończył się wynikiem 0:0 i choć Piast nie zdobył dzisiaj mistrzostwa Polski, to wobec przegranej w Białymstoku piłkarzy Legii Warszawa, przybliżył się do zgarnięcia najważniejszego trofeum w polskiej piłce nożnej. Kolejne spotkanie gliwiczanie rozegrają u siebie przeciwko Lechowi Poznań, natomiast znajdująca się na ostatnim miejscu grupy mistrzowskiej Pogoń spotka się na wyjeździe z Cracovią. Przeciwnicy "Piastunek" w walce o mistrza, Legia Warszawa, stoczy swoje ostatnie starcie z Zagłębiem Lubin.

Poniżej relacja z meczu Pogoni z Piastem:

22:32

Dziękuję serdecznie za wspólnie przeżyte emocje i zapraszam na kolejne relacje meczów! Dobrej nocy!

90+9'

Leżał na boisku przez chwilę Kozulj, ale szybko wznowił grę. Sędzia zakończył mecz! 0:0 w spotkaniu Pogoni z Piastem.

90+8'

Dobre dośrodkowanie na skraju pola karnego otrzymał Guarrotxena, Hiszpan próbował strzelać z pierwszej piłki, ale został zablokowany przez obrońcę Piasta.

90+7'

Teraz dośrodkowywał Bartkowski, było w polu karnym Piasta zamieszanie, ale ostatecznie zażegnane przez obrońców podopiecznych Fornalika.

90+7'

Solowa akcja Valencii, strzał, ale za lekki i w sam środek bramki.

90+5'

Teraz był jeszcze strzał z dystansu piłkarza Pogoni, ale niecelny.

90+4'

Świetna kontra Piasta, ale fatalnie zaprzepaszczona przez Hateleya. Piast mógł zdobyć właśnie mistrzostwo!

90+3'

W końcu słabszy okres gry obu drużyn przerwał świetny strzał Drygasa. Dobrze obronił Szmatuła, a przed dobitką uchronił zespół Piasta jeden z obrońców.

90'

Ponownie w natarciu Pogoń, przy piłce Kozulj, ale świetne krycie Kirkeskova. 9 minut doliczonych do regulaminowego czasu gry.

89'

Zmiana w Piaście: Jorge Felix pojawi się murawie za Konczkowskiego.

88'

Kolejna dobra akcja "Portowców":  minimalnym centrostrzałem popisał się Bartkowski.

87'

Zmiana w Pogoni Szczecin: Majewski opuści boisko, a za niego pojawi się na murawie Guarrotxena.

85'

Teraz był z kolei korner dla Piasta, ale świetnie z bramki wyskoczył Bursztyn.

83'

Dobry rzut rożny w wykonaniu Pogoni, wrzucał Majewski, ale obrońcy Piasta wybili piłkę przed pole karne. Stamtąd dośrodkował jeszcze w pole karne zawodnik "Portowców", ale główka Fojuta minimalnie niecelna.

82'

Z piłką w polu karnym znalazł się Drygas, ale wybił mu ją spod nóg obrońca Piasta.

81'

Teraz dobre, długie podanie piłkarza Pogoni do Frączczaka, ale kapitan "Portowców" nie trafił w futbolówkę.

80'

Był rzut wolny dla Piasta, jednak piłka niecelnie wrzucona w pole karne Pogoni. Próbował dobijać Hateley, ale prosto w piłkarza "Portowców".

80'

W Piaście również zmiana. Za Piotra Parzyszka na murawie Paweł Tomczyk.

78'

Wielka chwila dla Adama Frączczaka! Kapitan Pogoni pojawia się na boisku za Benyaminę. To pierwszy występ Polaka po wygranej walce z guzem na przysiadce mózgowej.

77'

Kolejny atak Pogoni, tym razem solowa akcja Drygasa, ale przegrana z Pietrowskim.

76'

W dobrej sytuacji po dośrodkowaniu Drygasa znalazł się Benyamina, ale po raz kolejny zblokowany przez Czerwińskiego.

75'

Wznawiamy spotkanie! Próbowały od razu "Piastunki", ale piłka w rękach Bursztyna.

73'

Gol padł teraz także w meczu Zagłębia z Cracovią. 1:0 dla gości.

71'

W przerwie informujemy, że w drugiej połowie bramki padają jedynie w Poznaniu. Lech remisuje z Lechią 1:1.

69'

Pierwszy kontakt z piłką i od razu strzał Hostikki, ale baaardzo niecelny. Spotkanie zostało na chwilę przerwane w związku z pojawieniem się na boisku dymu z rac.

67'

Teraz bardzo dobra akcja Benyaminy: Niemiec dwukrotnie wrzucał piłkę po solowej akcji w pole karne Piasta, ale jego partnerzy nie wykorzystali dobrych okazji. Róg dla "Piastunek" i zmiana w Pogoni: Hostikka za Kowalczyka.

65'

Teraz inicjatywę ponownie przejęła Pogoń. Podopieczni Runjaica w ataku pozycyjnym, przerwanym nienajlepszą kontrą Piasta i niecelnym dośrodkowaniem Hateleya.

63'

Zmiana w Piaście: Gerard Badia pojawia się na boisku za Tomasza Jodłowca.

61'

Teraz rzut rożny dla Pogoni, w narożniku Matynia. Korner rozegrany krótko, piłkę otrzymał w polu karnym zawodnik "Portowców", ale wywalczył jedynie kolejny rzut rożny. Kolejny korner zakończony świetną wrzutką Kozulj'ego, ale niewykorzystaną przez Walukiewicza.

60'

Z dystansu próbował Kozulj, ale... piłka na trybunach.

59'

Znowu w posiadaniu piłki Piast. Podopieczni Fornalika radzą sobie znacznie lepiej w drugiej połowie.

58'

Teraz bardzo dobra kontra Pogoni, niezła piłka do Kowalczyka, ale świetnie w defensywie po raz kolejny Kirkeskov.

56'

Świetna akcja Piasta. Piłkę do Konczkowskiego zagrał Valencia, jednak Polak za długo składał się do strzału i Drygas zdołał zablokować uderzenie. Dobijał Parzyszek, lecz fenomenalnie obronił Bursztyn. Korner dla "Piastunek" niewykorzystany.

55'

Dobra akcja Pogoni, niezłe dośrodkowanie, ale Pietrowski wybił wrzutkę jak najdalej od pola karnego Piasta.

54'

Teraz od dłuższego czasu zażarta walka o posiadanie piłki. Ucierpiał podczas niej między innymi Piotr Parzyszek, ale napastnik Piasta powrócił za chwilę do gry.

49'

Teraz ponownie Piast w ataku: dośrodkowywał Konczkowski, piłkę przejął Valencia i wywalczył rzut rożny dla podopiecznych Fornalika. Hateley wrzucił jednak niecelnie.

49'

Teraz bardzo dobra akcja Valencii, jednak dośrodkowanie Ekwadorczyka za plecy Parzyszka.

47'

Próbował znowu Kirkeskov, ale tym razem za lekko, w mur.

46'

Ręka Walukiewicza, rzut wolny dla Piasta.

46'

Rozpoczynamy drugą połowę spotkania! Przy piłce Piast.

PRZERWA

Adam Buksa (kontuzjowany, najlepszy strzelec Pogoni): "Śniło mi się, że Pogoń dzisiaj nie przegra. Myślę nawet, że możemy wygrać ten mecz."

PRZERWA

A tak wyglądają wyniki i tabela live przedostatniej kolejki grupy mistrzowskiej Ekstraklasy:

PRZERWA

Piotr Parzyszek: "Pogoń to drużyna, która zasługuje na pierwszą czwórką. Spodziewaliśmy się takiego meczu."

Czują respekt!

PRZERWA

Kamil Drygas: "Piast czuje przed nami respekt. W drugiej połowie spróbujemy jeszcze bardziej podkręcić tempo."

Piast czuje presję?

45'

Teraz pod dużą presją wybijał piłkę spod pola bramkowego Bursztyn, ale na szczęście dla Pogoni ostatecznie udanie. Koniec pierwszej połowy! W Szczecinie póki co 0:0.

44'

Valencia próbował teraz zagrać do Jodłowca, dobra piłka Ekwadorczyka, ale Polak nie zdołał dojść do podania.

41'

Świetna kontra Piasta po rzucie rożnym Pogoni. Z woleja wybornie uderzył Parzyszek, jednak jego strzał spotkał na swojej drodze do bramki poprzeczkę. Obrońcy "Portowców" wybili piłkę na korner, ale niewykorzystany przez podopiecznych Waldemara Fornalika.

40'

Dobra solowa akcja Kozulja. Bośniak wywalczył rzut rożny dla Pogoni, ale dośrodkowanie "Portowców" wybił Szmatuła.

39'

Dobry odbiór Koruna po akcji Pogoni, a konkretniej Benyaminy.

38'

Z kontry chciał zaskoczyć Piast, ale Valencia nie miał komu zagrać.

37'

Próbował tym razem dośrodkowania prawy obrońca Pogoni, Bartkowski, ale bardzo zły strzał, nawet nie w stronę bramki, Benyaminy.

36'

Dobry odbiór Pogoni i kontra "Portowców", która została jednak zatrzymana przez Kirkeskova. Dobry mecz Duńczya.

35'

Atakuje pozycyjnie Piast.

34'

Teraz ręka Konczkowskiego, rzut wolny na własnej połowie dla Pogoni.

32'

Huknął z wolnego Kirkesov, ale poprzeczka ratuje Pogoń przed utratą bramki. Nie było kontaktu z piłką Bursztyna, ale sędzia dyktuje rzut rożny, zakończony niepowodzeniem dla Piasta.

30'

Faul Drygasa pod polem karnym Pogoni, rzut wolny z dogodnego miejsca dla Piasta.

29'

Tymczasem informujemy, że wynik w Białymstoku układa się dla Piasta bardzo dobrze: Legia przegrywa już z Jagiellonią 0:1.

28'

Teraz Czerwiński próbował dalekim podaniem obsłużyć Jodławca, ale nieskutecznie. Z kontry atakowała Pogoń, świetnie dośrodkował Kozulj, ale główka Benyaminy niecelna.

26'

Teraz ponownie wrzucał dla Piasta Konczkowski, ale tym razem zupełnie nieudanie - piłka w rękach Bursztyna, a Pogoń rozpoczyna tworzyć kolejny atak pozycyjny.

25'

Dobra, daleko piłka Podstawskiego do napastnika Pogoni, ale zblokowana przez Czerwińskiego. Z kontry próbował dośrodkować Konczkowski, ale również niecelnie.

23'

Próbował wrzucić jeszcze Kowalczyk, ale dobrze blokowany przez Czerwińskiego.

23'

Spalony przerwał atak Piasta, a piłka wraca do posiadania "Portowców".

22'

Piast ma teraz aut na wysokości pola karnego Pogoni i rozpoczyna atak pozycyjny.

21'

Kolejną akcję dla Pogoni próbował przeprowadzić Majewski, ale jego prostopadłe podanie zablokowane przez obrońców "Piastunek".

19'

Teraz dobra wrzutka Kozulja w stronę Benyaminy, ale niemiecki napastnik nie zdołał skierować piłki w światło bramki.

16'

Teraz znowu w akcji Pogoń: piłkę w polu karnym przyjął Majewski, zagrał do Kowalczyka, jednak ten za lekko na bramkę Szmatuły - golkiper Piasta łapie piłkę.

14'

W końcu Piast w ataku! Z dystansu próbował Valencia, jednak świetnie obronił jego uderzenie Bursztyn.

13'

Teraz wreszcie Konczkowski szarpnął na prawym skrzydle, wrzucił ostro po ziemi do Parzyszka, ale ten uderzył bardzo niecelnie i wysoko nad bramką. Pierwsza akcja Piasta.

12'

Akcję Piasta przerywa faul w ataku Hateleya. "Piastunki" zupełnie nie mogą odnaleźć się w spotkaniu w Szczecinie.

11'

Po starciu z Kirkeskovem leżał na boisku Kowalczyk, ale Polak wstał z murawy i kontynuuje grę.

10'

W akcji dla "Portowców" Kozulj, ale piłkarze Piasta odebrali mu piłkę.

9'

Teraz próbował wrzucać Matynia, ale blokowany - pierwszy rzut rożny w meczu dla Pogoni. Próbował piąstkować Szmatuła, ale uprzedził go strzałem Fojut. Mocno jednak niecelnym.

7'

Grę cały czas prowadzi Pogoń, która wymienia się piłką na własnej połowie.

5'

Teraz dłuższa walka obu drużyn o posiadanie futbolówki i skonstruowanie akcji bramkowej.

2'

Pierwszy celny strzał Pogoni na bramkę Szmatuły. Dobrej akcji Kowalczyka nie wykorzystał jednak Drygas, który uderzył wprost w golkipera Piasta.

1'

Rozpoczynamy mecz! Pogoń przy piłce.

20:30

Sędzią spotkania Jarosław Przybył.

20:30

Zawodnicy obu drużyn wchodzą już na boisko. To ostatni mecz "Portowców" w tym sezonie na własnym stadionie, stąd bardzo ładne powitanie gospodarzy przez kibiców.

20:28

A propos składów warto wspomnieć, że w obu drużynach zabraknie dzisiaj ważnych piłkarzy: w przypadku Pogoni chodzi o Adama Buksę - najlepszego strzelca drużyny oraz Mariusza Malca, który w ostatnim spotkaniu z Legią doznał poważnej kontuzji kolana. W Piaście nie zagra w związku z urazem słowacki bramkarz, Frantisek Plach oraz, z powodu kartek, fenomenalny w tym sezonie serbski obrońca - Aleksandar Sedlar.

20:20

Drudzy goście:

20:19

Do rozpoczęcia meczu pozostało 11 minut, a tymczasem podajemy składy drużyn - pierwsi gospodarze: