Ekstraklasa: Drugie zwycięstwo Piasta, Pogoń wciąż czeka na pierwsze punkty

30.07.2018 19:55
Pogoń przegrała z Piastem

Zagłębie Lubin, Lech Poznań i Piast Gliwice to drużyny, które po dwóch kolejkach Lotto Ekstraklasy mają komplet sześciu punktów. W poniedziałek podopieczni Waldemara Fornalika pokonali Pogoń Szczecin 2:0.

"Portowcy" po dwóch seriach gier mają na koncie zero "oczek". W takiej samej sytuacji są beniaminek Zagłębie Sosnowiec, który na inaugurację uległ Piastowi, oraz Cracovia.

W Szczecinie przyjezdni zadali dwa szybkie ciosy. W 7. minucie na listę strzelców wpisał się Joel Valencia, a po chwili, przy biernej postawie defensywy gospodarzy, podwyższył Mateusz Mak. Po przerwie więcej z gry mieli zawodnicy Pogoni, ale nie potrafili udokumentować swojej przewagi. Najbliżej tego celu w 53. minucie był Hołota, jednak piłka po jego strzale odbiła się od poprzeczki, a następnie nie przekroczyła całym swoim obwodem linii bramkowej.

Po dwóch kolejkach liderem ekstraklasy pozostaje Zagłębie Lubin. Za jego plecami z takim samym dorobkiem punktowym i bilansem bramkowym (4-1) są Lech i Piast.

Pogoń Szczecin - Piast Gliwice 0:2

Bramki: Joel Valencia (7.), Mateusz Mak (11.)