Ekstraklasa: Lechia liderem po zwycięstwie z Pogonią

25.08.2018 19:53

W 6. kolejce Lotto Ekstraklasy Pogoń Szczecin zrobiła wiele, aby odnieść pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. Na Lechię to jednak nie wystarczyło - gdańszczanie wygrali 3:2.

Pogoń - Lechia fot. PAP

Gospodarze objęli prowadzenie pod koniec pierwszej połowy za sprawą Kamila Drygasa. Zaraz po przerwie lechici odpowiedzieli dwoma trafieniami - najpierw Lukasa Haraslina, a potem Stevena Vitorii.

W 66. minucie Drygas ponownie wpisał się na listę strzelców pewnie wykonując rzut karny, jednak remis utrzymał się tylko 180 sekund. Gola na 3:2 - a jak się później okazało także na wagę trzech punktów - zdobył Adam Chrzanowski.

Lechia została liderem ekstraklasy, ale Lech i Jagiellonia swoje mecze tej serii gier rozegrają w niedzielę. Jeśli wygrają, wyprzedzą podopiecznych Piotra Stokowca. Pogoń jest ostatnia - z takim samym dorobkiem punktowym (2) i bilansem bramkowym (3-10) co przedostatnia Cracovia.

Pogoń Szczecin - Lechia Gdańsk 2:3

Bramki: Kamil Drygas (41. 66. - karny) - Lukas Haraslin, (49.), Steven Vitoria (55.), Adam Chrzanowski (69.)