Podział punktów w hicie Ligi Narodów, Włosi zremisowali z Niemcami

04.06.2022 22:43

Reprezentacja Włoch zremisowała z kadrą Niemiec 1:1 (0:0) w meczu 1. kolejki dywizji A grupy 3 Ligi Narodów. Bramki dla obu zespołów padały w drugiej części spotkania.

Wlochy - Niemcy w Lidze Narodów

Trzecia edycja Ligi Narodów jest bardziej istotna dla Włoch, niż dla Niemiec. Przypomnijmy, że podopieczni Roberto Manciniego nie zdołali wywalczyć awansu na MŚ w Katarze, więc przynajmniej w tych rozgrywkach chcą dać swoim kibicom trochę radości.

Pierwszą groźniejszą akcję przeprowadzili goście. Serge Gnabry wpadł w pole karne i oddał strzał, ale jego uderzenie bez większych problemów obronił Gianluigi Donnarumma. Niemcy starali się uspokoić grę, czekając na to, co zrobią rywale. W 35. minucie Scamacca postanowił strzelić z dystansu, ale piłka odbiła się od słupka. Trzy minuty później gra przeniosła się na drugą stronę boiska, ale Gnabry posłał futbolówkę nad poprzeczką.

Remis Włochów z Niemcami w hicie Ligi Narodów

Po zmianie stron obraz gry niewiele się zmienił. Gra ożywiła się w 70. minucie, kiedy wynik spotkania otworzył Lorenzo Pellegrini. Włoch wykorzystał błąd Neuera i Sule, którzy po dośrodkowaniu Gnonto minęli się z piłką, a pomocnik z bliskiej odległości skierował ją do siatki.

Zespół Hansiego Flicka odpowiedział po zaledwie 180 sekundach. Joshua Kimmich znalazł się w polu karnym i wykorzystując chaos w szesnastce ekipy z Italii, bez przyjęcia piłki, pokonał Donnarummę. Sędzia była jeszcze analizowana systemem VAR, ale sędzia nie zmienił decyzji.

Ostatecznie Włosi zremisowali z Niemcami 1:1. W drugiej kolejce Ligi Narodów mistrzowie Europy zagrają z Węgrami, a Niemcy zmierzą się z Anglią.

Włochy - Niemcy 1:1 (0:0).

Bramki: Lorenzo Pellegrini (70), Joshua Kimmich (73).